Agata Stoińska

Agata Stoińska kształciła się jako architekt, zanim rozpoczęła karierę fotograficzną w 2003 roku.W 2009 roku uruchomiła D-Light Studios w Dublinie. Latem 2010 roku uruchomiła międzynarodowy magazyn fotograficzny BLOW oparty na formule prezentacji prac zarówno wschodzących jak i uznanych fotografów, na wysokiej jakości wydrukach w dużym formacie. Firma BLOW otrzymała nagrodę Wydruk roku 2010 podczas Irish Print Awards. Agata była również nominowana do nagrody LUCIE, w 2013 r., za największe osiągnięcia w dziedzinie fotografii oraz w 2014. W 2014 roku współtworzyła internetowy magazyn o modzie “maven46”.

BLOW zostało stworzone w celu promowania i wspierania fotografii poprzez publikacje, wykłady, warsztaty, wystawy i wydarzenia edukacyjne. Przez lata BLOW Photo odkrywało i dzieliło się fotografią artystyczną w formie publikacji BLOW Photo Magazine. Po opublikowaniu 16 numerów, wystawieniu prac irlandzkich w Europejskim Miesiącu Fotografii w Berlinie, współpracy z Southeast Museum of Photography na Florydzie i ostatnio z Hamburg Triennial, BLOW Photo przechodzi do następnego etapu.

W czerwcu 2018 roku BLOW Photo Magazine wprowadzi swój pierwszy program rezydencyjny oferujący 3 miesiące przestrzeni studyjnej (w D-Light Studios) i mentoring w tym okresie. Program skierowany jest do wszystkich aktywnych zawodowo fotografów, którzy chcą opracować projekt fotograficzny / wideo / filmowy.

Język: angielski, polski

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015