Farshid Tighehsaz Labirynt

Farshid Tighehsaz

Labirynt
From Labyrinth 

To projekt o lękach oraz o wynikach rewolucji islamskiej w Iranie, a także o tym, jaki wpływ na przyszłe pokolenia będzie miało osiem lat wojny.

Farshid Tighehsaz urodził się 21 lipca 1987 roku w Tabriz w Iranie. Bycie młodym Irańczykiem oznaczało dla niego życie pełne ograniczeń, które religia nakłada na politykę, sztukę, kulturę, rozrywkę, ekonomię, edukację, stroje, wypowiedzi, zachowanie, kobiecość, męskość, związki i życie. Jak często mawiają jego przyjaciele: „Jesteśmy pokoleniem powojennym i porewolucyjnym”. Wpływ tych wydarzeń na życie Irańczyków zawsze będzie ich emocjonalnym bagażem. Ten osobisty projekt jest próbą odnalezienia dowodu na to, że w pokoleniu artysty wszystko staje się coraz bardziej złożone, że dotyka ich depresja.

“W trakcie pracy nad projektem odkryłem wiele podobieństw w mojej grupie rówieśniczej. Znalazłem także strach – strach o przyszłość, przed zniszczeniem, seksualnością, samotnością i strach, że nigdy nie zaznamy szczęścia. Obawy te przejmują kontrolę nad życiem i tożsamością każdego z nas. Są przy tym z jednej strony charakterystyczne i wyjątkowe dla każdego z osobna, a z drugiej uniwersalne dla nas wszystkich”.

Farshid Tighehsaz jest niezależnym fotografem urodzonym w 1987 roku w Tabriz w Iranie. Jego ojciec był fotografem amatorem. Po śmierci ojca w 2006 roku, Farshid zajął się fotografią, by móc lepiej zrozumieć życie. Studiował także psychologię. W latach 2010-2014 współpracował z agencjami prasowymi w Iranie. Jego prace publikowano na całym świecie, m.in. w New York Times, Washington Post, Reuters, Associated Press i Agence France-Press.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015