26.09.2018 Polska fotografia na Unseen oraz Fotobok Gbg

fot. Unseen

23 września skończyły się targi fotograficzne Unseen w Amsterdamie, na których mocną reprezentację miała polska fotografia.

Futures exhibition Unseen_Fotofestiwal

fot. Agata Zubrzycka

Lena Dobrowolska z Teo Ormond-Skeapingiem, Karolina Jonderko, Diana Lelonek, Anna Orłowska, Paweł Jaszczuk i Łukasz Rusznica to artyści wyselekcjonowani do działań w ramach platformy Futures. Wzięli oni udział w sesjach masterclass prowadzonych przez reprezentantów czołowych europejskich instytucji fotograficznych, także Fotofestiwalu, który reprezentowała Justyna Kociszewska. Prace wszystkich fotografów zaproszonych do Futures można było obejrzeć na terenie Unseen na wystawach Futures Narratives oraz Futures Talent Pool.

Na targach można było także znaleźć stoisko partnera medialnego Fotofestiwalu: wydawnictwo Blow Up Press (doc!photo magazine), oraz galerii Jednostka, prezentującej prace Weroniki Gęsickiej i Rafała Milacha oraz portfolia Macieja Pisuka i Tomka Tyndyka. Finalista Grand Prix Fotofestiwal 2018, Jaakko Kahilaniemi, zdobył nagrodę ING Unseen Talent Award.

Photo thanks to Unseen Amsterdam_Fotofestiwal_FuturesExhibition

fot. dzięki uprzejmości Unseen

Z kolei już za dwa dni w Göteborgu (28-29.09) będzie można oglądać wystawę Polish Paradise Photobooks: A Guide  poświęconą polskim książkom fotograficznym. To wystawa przygotowana z inicjatywy Fotofestiwalu na czerwcowe Triennale Fotografii w Hamburgu (miasteczko kontenerowe) – teraz będzie miała swoją drugą odsłonę. Zapraszamy do Hasselblad Center na Festiwal Fotoksiążki Fotobok.


Poczytaj także o:

Platformie Futures
Projekcie Polish Paradise
Innych projektach Fotofestiwalu

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015