22.06.2018 Co się dzieje w mieście?

Tegoroczna edycja obfituje w wydarzenia poza centrami festiwalowymi. Rozglądajcie się uważnie przechadzając się ulicą Piotrkowską, wyjdźcie na wieczorny spacer i zaglądajcie na podwórka w centrum miasta, szukajcie fotografii dokoła siebie, nawet podczas wizyty w galerii handlowej. Oto spis najciekawszych wydarzeń w przestrzeni miejskiej podczas nadchodzącego weekendu:

NOC FOTOGRAFII – 22.06 (piątek), od 22:30 do 1:00

Pięć lokalizacji wzdłuż ulicy Piotrkowskiej a tam – wielkoformatowe projekcje fotografii z muzyką. Nie musisz zjawiać się o konkretnej godzinie. Projekty fotograficzne wyselekcjonowane przez Fotofestiwal, Szkołę Filmową i partnerów w platformy Futures wyświetlane będą przez prawie całą noc. Każdy z pokazów trwa kilkanaście do kilkudziesięciu minut, a na koniec – afterparty w Niebostanie! Więcej informacji TUTAJ.

PRZYTULACZ DRZEW – od 21.06 (czwartek) do 24.06 (niedziela)

Znajdź przy Pasażu Rubinsteina drzewa i je przytul, a następnie zobacz, co się wydarzy! Instalacja Przytulacz Drzew przyjechała do nas prosto z Festiwalu Światła w Amsterdamie, na zmówienie którego została przygotowana przez duet artystyczny Asię Jackowską i Danna van Hasselta. Więcej informacji TUTAJ.

ENERGIA CZASU. ARCHIWUM VEOLIA – REFOTOGRAFIE od 20.06 do 14.07

W Manufakturze do 14 lipca zobaczycie fotografie Łodzi z początku wieku. Wydobyte z archiwum Veolii zostaną zestawione ze zdjęciami tych samych miejsc sfotografowanych w 2018 roku. Zobacz, jak nasze miasto zmieniło się przez sto lat. Więcej informacji TUTAJ.

FUZEUM MOTOGRAFII. 22.06 (piątek) o 18:0 i 24.06 (niedziela) o 12:00

Nie, to nie literówki. Fuzeum Motografii to alternatywna inicjatywa Vincena Beeckmana, którego celem jest promowanie fotografii poza wystawienniczymi ścianami. Kurator prezentuje projekty artystyczne w małych skrzyneczkach – z udziałem publiczności opowie o historiach w nich zamkniętych. Dołącz do niego w Art_Inkubatorze lub na Placu Schillera. Więcej informacji TUTAJ.


Poczytaj także:

O PLATFORMIE FUTURES

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015