Mentalgassi

Inwazja berlińskich artystów street-artu. W najbardziej niespodziewanych miejscach przy ul. Piotrkowskiej pojawią się ogromne portrety mieszkańców miasta. Na pewno ich nie przeoczycie – gigantyczne „głowy” wypełnią bramy, podwórka i zakamarki, na które rzadko zwracacie uwagę.

Mentalglassi proste i codzienne obiekty, przekształcają w coś niezwykłego. Materiały, których używają są dość zwyczajne: fotografie, papier, nożyczki, klej. Zwyczajne są też miejsca, które wybierają… aż do momentu, gdy pojawia się tam Mentalglassi.

Trio berlińskich artystów street art od 2006 roku pracuje w miejskich przestrzeniach na całym świecie. W Berlinie zamienili metro w przytulny salonik, automat do robienia zdjęć w łazienkę, w Katowicach – autobus w magnetofon kasetowy, w Zagrzebiu wielkie śmietniki do segregowania śmieci stały się rzeźbami o dziwacznych twarzach. W Łodzi zakamarki wzdłuż ulicy Piotrkowskiej wypełnią się gigantycznymi trójwymiarowymi portretami, a na nich pojawią się znajome łódzkie twarze.

Mentalglassi mówią o sobie Traktujemy naszą pracę jako miejską rozrywkę. Chcemy, aby ludzie widzieli świat naszymi oczami i mamy nadzieję wywołać uśmiech na ich twarzach. Staramy się zmieniać codzienną rutynę i te same budynki, dodając do nich ciekawe i humorystyczne akcenty. To nasz mały wkład w Twoje życie codzienne”.


Data: 01.06-11.06
Miejsca: Piotrkowska / Art_Inkubator / Tymienieckiego 3 / OFF Piotrkowska / Central

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014