Energia czasu – 110 lat energetyki w Łodzi

Wiktor Jekimenko, Z Archiwum Veolii

Dzięki unikalnym zdjęciom z „Archiwum Veolii” poznajemy elektrownię EC1 niemal od pierwszych chwil istnienia. Widzimy, jak się zmienia, jak wtapia się w krajobraz przemysłowej Łodzi. Jesteśmy świadkami rozpoczęcia produkcji energii i późniejszej rozbudowy zakładu. Obserwujemy trud i wysiłek łódzkich energetyków pracujących dla elektryfikacji miasta. Ich twarze nie kryją dumy i satysfakcji z dobrze wypełnionej misji. To dzięki nim, dzięki elektrowni i energii elektrycznej dostarczanej do fabryk Łódź mogła rozwijać się tak dynamicznie.

 

Wszystko to z godną podziwu wytrwałością i dociekliwością dokumentował fotograf Wiktor Jekimenko. Tak powstał bezcenny zbiór fotografii, obecnie pod opieką firmy Veolia Energia Łódź, dostawcy ciepła systemowego i kontynuatora historii łódzkiej energetyki. Zbiór liczy ponad 2000 szklanych negatywów, z którego odsłaniane są kolejne fragmenty.

Tym razem na jednej ze ścian przy Alei Schillera pokażemy muzyczno-wizualny spektakl. Wielkoformatowa projekcja audiowizualna złożona z ponad 80, częściowo animowanych, zdjęć i specjalnie dobranej muzyki przeniesie nas w czasie do niepowtarzalnej Łodzi lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku.

 


Data i czas trwania: 9 czerwca, godz. 21.30, projekcja będzie wyświetlana do godz. 23.30
Miejsce: Aleja Leona Schillera (przy Piotrkowskiej)


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014