- ::: Fotofestiwal 2011 ::: - http://fotofestiwal.com/2011 -

GRAND PRIX FOTOFESTIWAL 2012

Napisane przez Osten w dniu 14/09/2011 @ 13:52 w News | Komentarze wyłączone

GRAND PRIX FOTOFESTIWAL
11. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
FOTOFESTIWAL 10-20.05.2012

NAGRODA GŁÓWNA: 10.000 zł
TERMIN NADSYŁANIA PROJEKTÓW: 15.11.2011
Więcej informacji: gp@fotofestiwal.com / marta@lodzartcenter.com

.

Grand Prix Fotofestiwal 2012 to możliwość zaprezentowania swoich prac podczas jednego z największych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowej oraz szansa na nagrodę w wysokości 10.000 zł.

Zapraszamy do składania projektów na konkurs Grand Prix Fotofestiwal 2012. Coroczny konkurs i wystawa w tym roku zaistnieją w nowej, zmienionej formule. Spośród zgłoszonych prac jury złożone z międzynarodowej grupy kuratorów wybierze jednego zwycięzcę oraz 9 finalistów. Do jury zaprosiliśmy światowej klasy specjalistów, wśród nich znajdą się m.in.: Xavier Canonne dyrektor belgijskiego Muzeum Fotografii w Charleroi, redaktor „British Journal of Photography” – Simon Bainbridge i Adam Mazur, kurator Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski”. Zachęcamy do zapoznania się z Bio Jury.

Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 10.000 zł z oraz tytuł Grand Prix Fotofestiwal 2012, a jego projekt zostanie zaprezentowany podczas indywidualnej wystawy w trakcie Fotofestiwalu w maju 2012 roku. Prace 9 finalistów pokażemy w formie pokazu slajdów, podczas głównego weekendu festiwalowego (10-13.05.2012). Wtedy także oficjalnie ogłosimy wyniki, a zwycięzca otrzyma nagrodę.

Zaproszenie skierowane jest do fotografów i kuratorów, co roku przynosi setki zgłoszeń. Formuła tego programu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych, co pozwala na prezentacje różnorodnych prac i osobowości.

JURY
Xavier Canonne, dyrektor Muzeum Fotografii w Charleroi, Belgia
Simon Bainbridge, redaktor „British Journal of Photography”
Adam Mazur, kurator Centrum Sztuki Współczesnej „Zamek Ujazdowski” w Warszawie
Krzysztof Candrowicz, dyrektor FOTOFESTIWALU Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi
Marta Szymańska, dyrektor programowa FOTOFESTIWALU Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

WARUNKI UCZESTNICTWA
Do nadsyłania zdjęć zapraszamy wszystkich fotografów. Program Grand Prix nie zakłada żadnych ograniczeń dotyczących tematu, techniki wykonania zdjęć lub ich ilości. Prosimy jednak o nieprzysyłanie pojedynczych zdjęć. Zależy nam na całych projektach – już skończonych lub będących na ukończeniu.

Formularz zgłoszeniowy
Szczegółowe warunki uczestnictwa znajdują się w regulaminie oraz zaproszeniu.Artykuł wydrukowany z ::: Fotofestiwal 2011 :::: http://fotofestiwal.com/2011

Odnośnik do artykułu: http://fotofestiwal.com/2011/news/grand-prix-fotofestiwal-2012-2/

Copyright © 2011 ::: Fotofestiwal 2011 :::. All rights reserved.