Town z miasta Łodzi

Na wystawę Town z miasta Łodzi 2009 zapraszamy do siedziby Studia 102, ul. 6 Sierpnia 88a. Będzie ją można oglądać do końca maja, od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.

Wystawa ta jest zwiastunem planowanego na czerwiec albumu pod tym samym tytułem, którego wydawcą jest Studio 102. Album i wystawa są częścią niezwykłego projektu zapoczątkowanego w 2006 roku kalendarzem Town z miasta Łodzi. Od tego czasu ukazały się 4 kalendarze i jeden album. Na uwagę zasługuje fakt, iż aż trzy kalendarze zostały nagrodzone medalami na międzynarodowym konkursie Vidical.

Pomysł był zarazem prosty i niezwykły – kalendarze i albumy prezentujące prace artystów fotografów wolne od jakichkolwiek reklamowych zobowiązań. Formuła poszczególnych wydawnictw ulegała niewielkim zmianom, jednak najważniejsze założenia pozostały te same. Celem jest stworzenie swego rodzaju artystycznego dokumentu o Łodzi poprzez wykorzystanie najwyższych lotów fotografii, wykonanych przez uznanych twórców. Wydawnictwa prezentują subiektywne, autorskie spojrzenie na nasze miasto. Wydawcy nie zamierzają pokazywać wyidealizowanych widokówek, lecz to co porusza wyobraźnię artystów. To nic, że czasami zdjęcia rejestrują brzydotę miasta, ważna jest szczerość wypowiedzi i jej bezinteresowność. Łódź zmienia się i wkrótce pewne miejsca i klimaty odejdą w zapomnienie.

W tym roku w albumie zostaną pokazane prace ponad 30 artystów. Wystawa przy 6 Sierpnia 88a pokaże tylko skromną część albumu, ale mamy nadzieję, że „zaostrzy apetyt” na planowane wydawnictwo. Na zakończenie przedstawmy animatorów projektu - pomysłodawcą jest Piotr Szczegłów, autorem grafiki Jadwiga Makarewicz-Szczegłów, zaś wydawcą Studio 102 Aleksandra Szadkowska i jej Studio 102.

odwiedź Studio 102