Polska w obiektywie nIKON FOTOGRAFII

Artyści:
Krystian Bielatowicz, Paweł Młodkowski

Dwaj fotografowie z grona nIKON FOTOGRAFII prezentują dwa różne spojrzenia na Polskę. Krajobraz społecznych przemian prezentowany na zdjęciach Krystiana Bielatowicza “Kończąca się opowieść - The ending story”, doskonale dopełniają niezwykłe, niemalże abstrakcyjne zdjęcia polskiej natury wykonane z lotu ptaka autorstwa Pawła Młodkowskiego Pt. „Dusza ziemi”. Krystian Bielatowicz i Paweł Młodkowski to młode talenty fotograficzne z licznymi sukcesami i zdobytymi nagrodami w tej dziedzinie, którzy współpracują z Nikonem i fotografują sprzętem Nikona.

Projekt nIKONY FOTOGRAFII to efekt współpracy Nikon Polska z najlepszymi fotografami w Polsce – wschodzącymi talentami oraz uznanymi fotografami. Profesjonalistami, którzy dzięki swoim osiągnięciom w dziedzinie fotografii mogą być określani mianem Ikon. Celem projektu jest promowanie ich twórczości i poprzez jej prezentację - inspirowanie entuzjastów fotografii do rozwijania pasji fotograficznych. Wspólną cechą nIKON FOTOGRAFII jest też aktywność: przygotowują liczne wystawy i publikacje oraz zdobywają nagrody w krajowych i międzynarodowych konkursach.

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami z grona nIKON FOTOGRAFII i obejrzenia galerii zdjęć na www.nikonyfotografii.pl

Krystian Bielatowicz – ur. 1978 r., fotograf, archeolog, podróżnik. Od 2006r. członek Kolektywu Fotografów Visavis.pl. Współpracuje na stałe z Nikon Polska oraz z nowojorską organizacją Vision Project. Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce, Dużym Formacie, Przekroju oraz w Private Magazine (Włochy), El Comercio, Cosas i Caretas (Peru), The Virginia Quarterly Review (USA). Prace prezentował na wystawach w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Zakopanem, Łodzi, Toruniu, Lublinie, Rzeszowie, Nowym Jorku, Limie, Arequpie i Cuzco. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Prix oraz I Nagroda w kategorii ‘Krajobraz’ Międzynarodowego Konkursu Fotografii Górskiej ‘Przestrzeń Życia’ 2008, BZWBK Pres Foto 2007 (II nagroda w kategorii Społeczeństwo), Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska 2007 (wyróżnienie w kategorii Extreme), Newsreportaż 2007 (II nagroda w kategorii Kultura).

Paweł Młodkowski - ur. 1975 r., fotograf niezależny, pilot paralotniowy, specjalizuje się w wykonywaniu zdjęć z lotu ptaka. Pierwsze nagrody i wyróżnienia otrzymał w 2001 roku w konkursie “Las w moim obiektywie”. Przełomem były nagrody w trzech kolejnych edycjach Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic (wyróżnienia: 2006, 2007); oraz Grand Prix w 2008 roku za fotoreportaż „Słoń, niewolnik własnej potęgi”. W tym roku zajął również I miejsce w konkursie Ekologia w obiektywie 2008 (kategoria: przyroda), II miejsce w prestiżowym konkursie fotograficznym Pilsner Urquell International Photo Awards 2008 za zestaw zdjęć zatytułowany „Pola z duszą” (kategoria: areofotografia). Wystawiał prace na licznych wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Publikował m.in. w National Geographic Polska, Las Polski, Głos Lasu, Cross Country. Autor artykułu „Poznaj świat” - „Motoparalotnią nad Polską”, który ukazał się w 2009 r.