Julia Mead

Młode Matki

Dlaczego jesteś w ciąży i jesteś z tego powodu szczęśliwa? Około roku temu, zdałam sobie sprawę, że chciałabym odnowić swoje kontakty z przyjaciółmi z liceum. Ja pojechałam na studia, a oni pozostali w rodzinnym mieście, gdzie urodziły się ich dzieci. Mamy tyle samo lat, podobne wychowanie. Nigdy wcześniej nie odczułam takiego poczucia bliskości jak w momencie zdania sobie sprawy jak moje życie mogłoby wyglądać. Byliśmy wzruszeni i przytłoczeni tym jak bardzo różnią się nasze życia. Musiałam zrozumieć dlaczego byli tak pochopni w swoich decyzjach. Dlaczego zaszli w ciąże tak wcześnie i byli z tego powodu zadowoleni?

Robienie zdjęć moim przyjaciołom i ich dzieciom było najlepszym sposobem na odnowienie więzi z nimi.

Kobiety - Sara Gipe (teraz Janson), Stacy Healy (teraz Bireley), i Chelsea Adcock mają wiele z sobą wspólnego. Nie tylko wyglądają podobnie, ale również ich styl życia jest podobny. Nie mogę przestać myśleć o tym, że nie umiałabym podołać stylowi życia młodego rodzica.

Robiąc zdjęcia obserwowałam niepokój wszystkich w rodzinie, ale również cierpliwość, prawdę i upokorzenie. Dzięki temu zrozumiałam, że to co wydawało mi się błędem, dla nich było właściwym wyborem. Teraz to rozumiem i szanuje decyzje, które podjęli.