Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi. Save the date! 13-23.06.2024. Do zobaczenia w Łodzi.
Imprezy i czas wolny

Karma She, fot. Stefan Ablinger

KARMA SHE, Hyper_matter / JD Kolizja – Fotofestiwal w Fabryce Biedermanna

KARMA SHE, Hyper_matter / JD Kolizja – Fotofestiwal w Fabryce Biedermanna

DATA
16.06
GODZINA
22:00
MIEJSCE
Fabryka Biedermanna, Kilińskiego 3

Bilet 20 PLN / z karnetem Fotofestiwalu – wstęp wolny

Zapraszamy naszą publiczność do nowej lokalizacji – kiedyś jeden z budynków farbiarni wełny i produkcji tkanin, od niedawna nowe miejsce na kulturalnej mapie Łodzi. Pooglądamy, posłuchamy i potańczymy. Ot, kolejny wyjątkowy wieczór Fotofestiwalu.

22:00 Pokazy slajdów:
Talenty FUTURES 2023, projekty pięciorga artystek_ów, których Fotofestiwal zaprosił w tym roku do współpracy w ramach międzynarodowego projektu Futures. Zobaczymy poruszające, bliskie współczesnej Europie historie: Ihara Hancharuka badającego zjawisko propagandy militarnej obecnej od lat w Białorusi, projekty Lisy Bukreyevej i Marcina Kruka dotyczące wojny w Ukrainie, serię fotografii Kingi Wrony o wybuchu wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie oraz projekt Marysi Myanovskiej o życiu ukraińskiej młodzieży na jednym z największych osiedli sypialnianych w Europie.

MŁODA WŁOSKA FOTOGRAFIA # 10 | NAGRODA LUIGIEGO GHIRRIEGO
Od dziesięciu lat Giovane Fotografia Italiana (Młoda Włoska Fotografia) to projekt miasta Reggio Emilia, mający na celu wspieranie twórczości młodych artystów posługujących się medium fotograficznym. Obejrzymy prace siedmiorga artystek_ów wybranych przez międzynarodowe jury. Artystki_ści: Eleonora Agostini, Andrea Camiolo, Sofiya Chotyrbok, Davide Degano, Carlo Lombardi, Giulia Mangione, Eleonora Paciullo.Kuratorzy: Ilaria Campioli i Daniele De Luigi

HOPE-CHANGE-LOOOVE by Erik Vroons pokazy slajdów
Audiowizualne potpourri XXI-wiecznej kultury obrazkowej zbudowane wokół trzech haseł-kluczy: hope (nadzieja), change (zmiana), love (miłość) – w roli głównej Dutch Ocular Resistance Movement. Ich misja: nie ma żadnej misji. Niech rozbłyśnie słońce. Wystąpi Erik Vroons, redaktor naczelny i ostatni aktywny członek Dutch Ocular Resistance Movement.

0:00 Performance i DJ set by Karma She,
Hyper_matter / JD Kolizja Dj set

KARMA SHE to postępowa wiedźma, która robi mikstury z mistycznych rytmów booty muzycznych przypraw Bliskiego Wschodu i uwodzicielskich wokali. Wkracza z muzyką na parkiet i zaprasza w jej psychodeliczny wszechświat i pozazmysłowe doświadczenie muzyczne. Pochodzi z Jerozolimy, obecnie mieszka między Berlinem a Alentejo, jest współzałożycielką Free My Fairy, kolektyw świadomych miłośników przyrody i rave.
www.instagram.com/karma_she
www.youtube.com/@karmasheshe
www.karmashe.bandcamp.com/music
www.mixcloud.com/karma-she
www.soundcloud.com/karmashe

Hyper_matter / JD Kolizja jest artystką multimedialną, graficzką i didżejką. W klubowym wydaniu jej sety to wysokoenergetyczna mieszanka intensywnych bodźców ponad gatunkowymi podziałami. Szybkie tempo, futurystyczne perkusje, egzotyczne bębny, basowe głębiny to charakterystyczne elementy łączące utwory w jej selekcji.
www.instagram.com/hyper_matter
www.soundcloud.com/hyper_jd

 

Hyper_matter / JD Kolizja

 

[* pokaz slajdów może zawiera kontrowersyjne treści, jednak nie ma w nim nic, co mogłoby kogoś głęboko urazić lub wyrządzić długotrwały uszczerbek na czyjejś duszy].

INNE WYDARZENIA