Frederic Jameson powiedział kiedyś, że łatwiej jest wyobrazić sobie koniec świata niż koniec kapitalizmu. Kultura współczesna pozostaje pod ogromnym wpływem globalnego kapitalizmu, który dotyka już wszystkich sfer życia. Nasze społeczeństwa funkcjonują wokół mitu, według którego tylko ciężka praca może nas doprowadzić do bycia „kimś”. To właśnie tak pojmowany indywidualizm dał początek przekonaniu, że świat istnieje dla ludzi. Goniąc za doskonałością, zużywamy zasoby Ziemi bez żadnego umiaru.
W swojej pracy twórczej zawsze staram się poruszać tematykę związaną z kulturą współczesną i światem, w którym przyszło nam żyć, ukazuję to, co dzieje się w społeczeństwie. Jestem pewna, że wszyscy czujemy, że stoimy u wrót nowej ery, nawet jeśli brakuje nam słów, by to opisać. Każdy dzień przynosi zmiany w zakresie tego, jak konsumujemy, szukamy informacji, głosujemy i pracujemy.
Seria „There is Nothing New Under the Sun” („Nic nowego pod słońcem”) to próba uchwycenia ducha czasów. Nie daje gotowych odpowiedzi, ale opowiada historię, która wskazuje naszym umysłom i wyobraźni pewien konkretny kierunek.
Kata Geibl urodziła się w 1989 r. w Budapeszcie, mieszka i pracuje w Hadze. W swoich fotografiach skupia się na tematyce globalizacji, kapitalizmu, pamięci zbiorowej oraz wielowymiarowego, niejednoznacznego charakteru fotografii jako środka przekazu. Seria jej autorstwa zatytułowana „Sisyphus” („Syzyf”) spotkała się z uznaniem na całym świecie – m.in. była wystawiana w ramach UNSEEN Amsterdam, a także na pierwszej indywidualnej wystawie artystki w Budapeszcie. Kata Geibl otrzymała za nią nagrodę dla najlepiej rokującego młodego artysty Paris Photo Carte Blanche Award, a także została nominowana do nagrody Palm* Photo Prize.
W 2019 r. została stypendystką József Pécsi Photography Scholarship, a organizacja Capa Center Budapest wskazała ją jako kandydatkę do udziału w programie promocji utalentowanych fotografów Futures.