15.04.2020 Zmiany

Z wystawy Fortepan w programie głównym

Jak planować festiwal w czasie, gdy nie można się spotykać? Czy wystawa w Internecie może być tak samo ciekawa jak ta oglądana „na żywo”? Czy zamknięci w domach potrzebujemy nowych produkcji kulturalnych, czy może lepiej wykorzystać ten czas na oglądanie, słuchanie i czytanie tego, na co nigdy nie mieliśmy czasu? Zadajemy sobie te i wiele innych pytań od początku izolacji – pewnie tak samo jak wielu/wiele z was.

Wiemy już, że nie spotkamy się – tak jak wcześniej planowaliśmy – w czerwcu w Łodzi. 

Zbieramy dane, badamy możliwości, piszemy alternatywne scenariusze, ale nie wiemy też, jak będzie wyglądać sytuacja za miesiąc lub dwa. Pracujemy nad planem B, C i D. Chcemy, aby fotografia mogła do Was dotrzeć, a dotychczasowa praca kuratorów, kuratorek, artystów i artystek została przedstawiona publiczności. Chcemy wspierać autorów i autorki w tych niełatwych dla sztuki czasach. Chcemy to zrobić mądrze.

Jesteśmy pewni, że tegoroczny program pokażemy Wam w sposób najciekawszy jak tylko to możliwe, ale też adekwatny do możliwości, w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Jeśli będzie to możliwe, spotkamy się w Łodzi w późniejszym czasie. Być może częściowo, a może w całości naszym miejscem spotkań stanie się Internet. Może niektóre projekty znajdą zupełnie inną formę niż planowaliśmy? Razem z twórcami i partnerami podejmujemy wyzwanie, które z pewnością doprowadzi nas do wartościowych wniosków i rozwiązań na przyszłość. Fotofestiwal w 2020 nie będzie taki sam jak zawsze, ale niezmiennie będzie wyjątkowy! 

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o tym, co przygotowaliśmy w tym roku, w linku poniżej znajdziesz informacje o temacie i programie festiwalu oraz głównych wystawach: LINK!. W najbliższym czasie będziemy publikować na naszej stronie internetowej i social mediach dużo treści i kontentu powiązanego z tematem wystaw – stay tuned!

Gdy tylko będzie to możliwe, ogłosimy nowe daty i zapewne nowy kształt festiwalu.

Zostańcie z nami!

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017