04.08.2020 Weekend otwarcia festiwalu

Jakie wydarzenia w tym tygodniu polecamy Waszej uwadze?

Już w ten czwartek o 19:00 otwieramy Fotofestiwal. Zapraszamy Was do Art_Inkubatora na Tymienieckiego 3, gdzie będziecie mogli po raz pierwszy zobaczyć wystawy z tegorocznej edycji, te poświęcone tematowi kolekcji (Autoportret XX wieku, Przeszłość należy do Ciebie! oraz iii’s & ooo’s) oraz z Programu Otwartego (dawne Grand Prix). Będziemy czekać na Was do końca dnia, a zatem polecamy zjawianie się także w późniejszych godzinach, co ułatwi Wam zwiedzanie i uniknie osiągnięcia limitów osobowych naszych sal.

W piątek od samego rana te same wystawy oraz wystawa Ciała obce pojawią się na naszej stronie internetowej w wersji online. Będziecie mogli zobaczyć tam zaaranżowane przestrzenie Art_Inkubatora wraz fotografiami i ich opisami, oraz wysłuchać komentarzy nagranych przez kuratorów, kolekcjonerów, artystki i artystów. Link do zwiedzania pojawi się na 👉podstronie każdej z wystaw. W Łodzi gościć będziemy także jednego z bohaterów naszej wystawy: Jean Marie-Donata, który oprowadzi po swojej kolekcji w sobotę o 16:00. Oprowadzanie po węgierskiej kolekcji Fortepan odbędzie się dzień wcześniej o tej samej godzinie. Pełen spis oprowadzań po naszych wystawach znajdziecie w zakładce 👉Harmonogram👈.

Fotofestiwal to także wystawy towarzyszące organizowane przez łódzkie galerie. Spis wszystkich sierpniowych wystaw towarzyszących znajdziecie 👉tutaj. W piątek wieczorem będziemy zatem na wernisażach w prężnie działającej galerii Ogrodowa8, gdzie zobaczymy prace Ewy Ciechanowskiej, Artura Urbańskiego oraz Allana Dransfielda. I tu niespodzianka: ten wieczór to gratka nie tylko dla fanów sztuki, ale i… tenisa stołowego. Zabierajcie ze sobą paletki! W sobotę zaś przenosimy się do Muzeum Książki Artystycznej. Po obejrzeniu wystawy Jagi Bieńkowej (otwarcie o 17:00 w piątek 7.08) w programie pokaz slajdów artystów działających z Fotofestiwalem w ramach Platformy Futures. W przestrzeni wyjątkowego ogrodu dawnej willi Grohmana obejrzymy specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy audio-wizualne autorstwa Agnieszki Sejud, Brave Boy Studio, Eli Polkowskiej, Mashy Svyatogor i Marty Bogdańskiej.

Dla fanów kawy i książek fotograficznych przygotowaliśmy spotkanie z autorami najnowszych polskich publikacji: Adamem i Dybą Lach, Katarzyną Sagatowską, Piotrkiem Zbierskim i Bartkiem Talagą, Karoliną Gembarą i studentami PWSFTviT. Zapraszamy do Art_Inkubatora w sobotę o godzinie 13:00.

W kolejnym tygodniu zaprosimy Was m.in. na pokazy filmowe i zachęcimy do ponownego zwiedzania wystaw, i tak… aż do października! Do zobaczenia!

fot. Agnieszka Sejud, z projektu HOAX (prezentowany na Fotofestiwalu podczas pokazu slajdów w Muzeum Książki Artystycznej)

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017