17.07.2020 Kolekcje w muzyce (i nie tylko)

Już w najbliższą niedzielę pierwsza z czterech autorskich audycji podejmujących temat kolekcji – w muzyce, na DJ-skich półkach, ale i… łódzkiej architekturze.

Radio Kapitał to pierwsze w Polsce radio społecznościowe – tworzone przez grupę prawie trzystu osób zaangażowanych w jego strukturę, program, audycje. Radio w tym miesiącu obchodzi swoje pierwsze urodziny i z pewnością ożywiło scenę rozgłośni radiowych w Polsce. Jest ono – podobnie jak Fundacja tworząca Fotofestiwal – zarządzane w sposób kolektywny. Za cel stawia sobie “stworzenia niezależnej i niekomercyjnej przestrzeni ekspresji, oddolnego działania – nie dla zysku, lecz dla osobistej satysfakcji i społecznej korzyści”. Ramówka radiostacji jest niesamowicie bogata i eklektyczna ze względu na inkluzywność jako naczelną zasadę jego działalności.

Mamy przyjemność zaprosić Was na cykl audycji w Radio Kapitał. Ich autorzy sami zadecydowali, w jaki sposób zinterpretować temat kolekcji, który podejmujemy na wystawach tegorocznej edycji festiwalu. Na rozgrzewkę swój gust muzyczny zdradził nam Miklos Tamasi, założyciel kolekcji Fortepan, której wycinek pokazywać będziemy niedługo w Łodzi. Jak sam Miklos skomentował tę współpracę: “I have never thought that once I will have a “set” („Nigdy nie przypuszczałem, że kiedyś będę miał coś takiego jak muzyczny set”) i niech niespodziewane będzie hasłem, które przyświeca tej współpracy. Sami jesteśmy ciekawi, jak autorzy współpracujący z Radio Kapitał spojrzą na temat kolekcjonowania.

Już w tę niedzielę zdradzi to Jacek Świąder. Oto fotofestiwalowa ramówka:

19.07 | niedziela | 22:00
Jacek Świąder, audycja: „Ktoś ruszał moje płyty

26.07 | niedziela | 13:00
Maria Nowakowska, audycja: „Ornament, nie zbrodnia

05.08 | środa | 21:00
Audycja: Widma

11.08 | wtorek | 19:00
Marta Orlikowska, audycja: Dialogi

Wszystkie audycje pojawiać się będą także w archiwum radio na naszym festiwalowym profilu: LINK.

Stay tuned!


Czytaj więcej o:

Temacie tegorocznej edycji

Kolektywie Fotofestiwalu

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017