11.08.2020 Filmowy tydzień na Fotofestiwalu

kadr z filmu „Nude on the moon"

Za nami pierwszy weekend Fotofestiwalu. Dziękujemy za tak liczne przybycie na otwarcie wystaw, spotkania autorskie i oprowadzania kuratorskie, pokazy slajdów i… rozgrywki tenisa stołowego. Czas na kolejną porcję wydarzeń – w tym tygodniu skupimy się na filmach.

Już w tę środę w Fabryce Sztuki o 21:00 pokaz filmu Szukając Vivian Maier we współpracy z Polówką, czyli najlepszymi pokazami plenerowymi w regionie. Jedną z najbardziej niesamowitych historii fotografii XX wieku: nieznanej prawie nikomu, tajemniczej introwertyczki, która pośmiertnie została uznana za mistrzynię fotografii ulicznej, pokażemy w ramach sekcji GIRLS. Wstęp na pokaz jest bezpłatny. W kolejną środę (19.08) polówkowy pokaz także będzie związany z fotografią – zobaczymy absolutny klasyk światowej kinematografii, czyli Okno na podwórze w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

W drugiej połowie tygodnia zapraszamy na tradycyjnie już najdziwniejszy punkt programu festiwalu – pokaz filmu klasy B z lektorem na żywo, tym razem z warsztatami poprzedzającymi seans. Będzie trochę śmiechu i trochę golizny, wszystko w aranżacji Maurycego Chełmińskiego – łódzkiego promotora złych filmów. W piątek o 20:00 odbędzie się pokaz nowej wersji Nude on the moon w reżyserii Doris Wishman. Para dzielnych kosmonautów podejmuje się wyprawy na Księżyc, ale ponieważ przysypia na trasie, ląduje na planecie pełnej nagich, pięknych ciał reprezentantów obcej cywilizacji, tym samym zapisując się w historii kina nurtu sexploitation. Film zostanie wyświetlony z akompaniamentem lektora na żywo, w wersji z pociętym zakończeniem, zmienioną kolejnością scen oraz listą dialogową stworzoną dzień wcześniej w ramach warsztatów z sytuacjonistycznej metody zawłaszczania. Wszystkich chętnych do udziału w warsztatach i współtworzenia nowej wersji filmu, zachęcamy do zapisów na widzimysie@fotofestiwal.com. Warsztaty odbędą się dzień przed pokazem, w najbliższy czwartek o 18:00. Więcej informacji o filmie i warsztatach >>TUTAJ<<.

Między 17 do 23 sierpnia widzowie będą mogli obejrzeć w sieci nominowaną w 2015 do Oscara Naszą klątwę oraz najnowszy film Tomasza Śliwińskiego i – znanej fotofestiwalowej publiczności – Magdy Hueckel Ondyna, z Bartoszem Bielenią w roli głównej. Pokazy online odbędą się na Ninatece i platformie Mojeekino, a publiczność będzie mogła dołożyć się do zbiórki na cel charytatywny. Więcej informacji >>TUTAJ<<.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017