Monika Łuczak, Złoty Wiek

Autorka opierając się na powtarzających się wizjach z pogranicza netartu i New Age stworzyła serię która jest wizualizacją nie tyle anonimowych internetowych postów, a przede wszystkim głęboko ukrytych, nieuświadomionych pragnień wspólnych dla każdego człowieka.

Internet połączył kultury tworząc siatkę kontaktów i charakterów, ale niepostrzeżenie stał się też namiastką jungowskiej siatki podświadomości. Zaludnił się przepowiedniami: zapowiedziami wielkich wojen i kataklizmów, z drugiej strony transformacji, złotego wieku ludzkości. Połączył najodleglejszych ludzi i dowiódł, że wszyscy ostatecznie stanowimy wielką jednogatunkową rodzinę. Wspólnych korzeni, powtarzających się historii, dawnych wierzeń, które mogą wyrażać się nawet bardzo pośrednio, nie wprost.

Autorka opierając się na powtarzających się wizjach z pogranicza netartu i New Age stworzyła serię która jest wizualizacją nie tyle anonimowych internetowych postów, a przede wszystkim głęboko ukrytych, nieuświadomionych pragnień wspólnych dla każdego człowieka. To ich obecność świadczy o naszym międzykulturowy podobieństwie, a ich realizacja oznacza transformację i początek Złotego Wieku.


Monika Łuczak
Działania twórcze w obszarze fotografii, rzeźby, video, instalacji multimedialnych i scenografii. Jest finalistką konkursu Artystyczna Podróż Hestii 2016, zwyciężczynią 61 Dorocznej Wystawy Fotografii (Gorzów Wlkp.) i zdobywcą Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. (2015) . Brała udział w wielu wystawa indywidualnych i zbiorowych: Design Akademie (Berlin 2016), „Łódź z widokiem na morze” (Wrocław 2016), „BAZA” (Łódź 2016). , Człowiek z Szuflady (Gorzów Wlkp. 2015), „RAJ.MORDA.MIĘSO.”, i „Czarna Magia” podczas Ciężkiego Festiwalu (Gorzów Wlkp. 2015), „RAJ.MORDA.MIĘSO.” (Łódź 2015), Międzynarodowe spotkanie artystów SOMA (Cork 2014 i Amsterdam 2013), Inspiracja 2.0 (TIFF festival Wrocław 2012), Nocny Szlak Kulturalny (Gorzów Wlkp. 2012), Terminal 08 „Zmyślone” (Gorzów Wlkp. 2012).Otwarcie wystawy: 18.06, 19:30
Miejsce: Galeria Szklarnia II, ul. Targowa 61/63, Budynek Centrum Dydaktyki Nowych Mediów, I piętro
Godziny otwarcia: 19.06-29.06 9:00-21:00, Boże Ciało: nieczynne

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016