Christoph Draeger i Heidrun Holzfeind, [Projekt Auroville]

Miasto Auroville zostało założone na południu Indii w 1968 roku. Projekt Miry Alfassy (zwanej również Matką) zakładał utworzenie międzynarodowej społeczności funkcjonującej w pełnej harmonii bez względu na wyznanie bądź narodowość jej członków oraz przeprowadzenie eksperymentu w zakresie formowania wspólnoty i samoświadomości. Liczba mieszkańców Auroville wynosi obecnie około 2500 osób.

W [Projekcie Auroville], artyści przyglądają się utopijnej wizji społeczności, która obywa się bez własności prywatnej, waluty, przepisów i religii, krótko mówiąc: wyznaje boską anarchię; sprawdzają, czy i w jakim stopniu udało się dziś tę wizję ziścić i przekształcić, zgłębiając alternatywę dla współczesnej relacji między człowiekiem a naturą, ekologicznym i zrównoważonym trybem życia, duchowym i politycznym wymiarem idei rozwoju osobistego oraz kolektywizmu. Początki Auroville sięgają lat 60. Ta hipisowska komuna nie tylko przetrwała do dnia dzisiejszego, ale wciąż świetnie prosperuje i kwitnie. Trzeba jednak przyznać, że z perspektywy ponad pięćdziesięciu lat cel budowy miasta na planie kosmicznej spirali i zgromadzenia pięćdziesięciotysięcznej populacji wydaje się wciąż bliższy mrzonkom, niż rzeczywistości.

Prezentowana na wystawie immersyjna instalacja przestrzenna obejmuje filmy wideo, fotografie, rzeźby, materiały archiwalne i obiekty.Otwarcie: 13.06, 19:00
Miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3
Godziny otwarcia: weekendy: 10:00-21:00, pon-pt 13:00-21:00
Oprowadzanie z udziałem artysty: 14.06 (pt), 16:00, Art_Inkubator, budynek D

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016