Anna Włodarska, (Nie)zapomniane

Cykl fotografii „(Nie)zapomniane” jest opowieścią o pozostawionych samym sobie ulicach, podwórkach i budynkach współczesnej Łodzi. Fotografie dokumentują ich obecny stan, który w najbliższym czasie ulegnie zmianie w wyniku szeroko zakrojonej rewitalizacji.

Punktem wyjścia są paryskie kadry Eugène’a Atgeta. Dokumentalista pragnął ocalić od zapomnienia widoki stolicy Francji tuz przed przebudową Georges’a Haussmanna.

Prezentowane fotografie w refleksyjny sposób pokazują rozpadające się budynki, zniszczone graffiti, stłuczone szyby, które wskazują na ciągłość miasta i jego wewnętrznego ducha – niegdyś lśniące nowością, dziś zaniedbane, jutro na skraju gruntownej przebudowy. (Nie)zapomniane są niestereotypowym ukazaniem miasta tuż przed przemianą. Autorka szuka w swoim mieście inspiracji, które Man Ray i Berenice Abbott odnaleźli w fotografiach francuskiego dokumentalisty.


Anna Włodarska (1997, Łódź) – studentka fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją przygodę z fotografią zaczęła trzy lata temu. (Nie)zapomniane jest jej debiutancką wystawą indywidualną, będącą zwieńczeniem rocznej pracy nad dyplomem pod kierunkiem dra Wojciecha Sternaka.



Otwarcie wystawy: 17.06, 18:00
Miejsce: ul. Zachodnia 54/56, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych - Galeria Kawiarnia
Godziny otwarcia: 17.06-25.07, pon-nd 9:00-18:00, Boże Ciało: nieczynne


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016