Futures

Istvan Viragvolgyi

Futures to nowa platforma fotograficzna, która łączy zasoby i programy wiodących instytucji fotograficznych w całej Europie, aby zwiększyć potencjał i widoczność wybranych artystów. Łącząc bogactwo zasobów i wiedzę kuratorską, każdy talent wybrany przez członków Futures zyskuje dostęp do sieci specjalistów, słuchaczy i odbiorców.

Każdego roku Futures organizuje serię wydarzeń w całej Europie, w każdym z krajów członkowskich. Co roku wszyscy członkowie zbierają się na imprezie Futures w ramach Unseen Amsterdam.

Futures to inicjatywa Europejskiej Platformy Fotograficznej. Obecnie platforma ma 10 członków założycieli. Członkami są: British Journal of Photography (Wielka Brytania), CAMERA (IT), Hyères Festival (FR), FOMU (BE), Fotofestiwal Łódź (PL), PHotoESPAÑA (ES), PhotoIreland (IR), Photo Romania Festival (RO) , Robert Capa Contemporary Photography Center (HU) i Triennale of Photography Hamburg (DE). Platforma będzie co roku rekrutować nowych członków z krajów całego świata. Futures jest współfinansowany przez program “Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.

Fotofestiwal w ramach członkostwa w platformie Futures organizuje rezydencje artystyczne, współpracuje kuratorsko przy tworzeniu nowych programów, a także realizuje projekty lokalne w ramach Fotofestiwalu.

Futures - logos


 

WYDARZENIA ZWIĄZANE Z PLATFORMĄ FUTURES:

PHOTO-MATCH

Noc fotografii na Piotrkowskiej

Tree Hugger

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Patronat medialny

Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016