Tomasz Smolarski, Konstrukcje

Tomasz Smolarski

W swojej twórczości buduję nowe formy powstałe z połączenia wybranych wielu elementów współczesnej architektury i zestawiam je z formami graficznymi, które współistniejąc z fotografią, tworzą poszerzone spektrum oddziaływania.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – Fotografia, oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi – Fotografia. Mieszka i pracuje w Łodzi oraz Krakowie.

W swojej twórczości buduję nowe formy powstałe z połączenia wybranych wielu elementów współczesnej architektury i zestawiam je z formami graficznymi, które współistniejąc z fotografią, tworzą poszerzone spektrum oddziaływania. W moich pracach łączę fascynację fotografią, architekturą, grafiką i malarstwem. Myślę o komponowaniu prac w sposób podobny do etapowego konstruowania przestrzeni. Analizuję i zestawiam szeroki zakres elementów, które w większości sytuacji mają się dopełniać, ale też poszukuję zaprzeczeń i dysproporcji. Fotografując wybrane najlepsze realizacje architektoniczne w Polsce myślę nad połączeniem wielu konceptów współczesnej architektury z różnych lokacji w jedną całość. Tak powstają prace gdzie fragmenty różniących się od siebie nowoczesnych budynków zaczynają komponować się w jedną formę, która tworzy iluzję jednej bryły czy też wnętrza. Elementy grafiki są w moim myśleniu naturalnym poszerzeniem kompozycji, ponieważ w trakcie pracy nad nowym zdjęciem, interesuje mnie to, co może zdarzyć się poza granicami kadru.

www.tomasz-smolarski.comMiejsce: Galeria Tłustym Drukiem, Więckowskiego 18


Godziny otwarcia: 21.06-01.07, pon-pt: 10-19, sob-nd. 11-19;
finisaż 30.06, g. 20:00


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015