Salony Fotografii: Salony

Igor Oleś

Przegląd fotografii powstałych przez ostatnie 25 lat, przy uwypukleniu różnic i podobieństw wynikających z upływu czasu i zmiennych trendów.

W Ośrodku Propagandy Sztuki ekspozycja przybierze formę zaczerpniętą z tytułowych salonów – cała ściana od sufitu do podłogi zostanie wypełniona fotografiami. Ma to być przegląd fotografii powstałych przez ostatnie 25 lat, przy uwypukleniu różnic i podobieństw wynikających z upływu czasu i zmiennych trendów. Z tą wystawą łączy się ekspozycja w Internecie – dzięki specjalnie zaprojektowanej stronie internetowej, która będzie wizualnym odpowiednikiem ścian galerii (z identycznym rozmieszczeniem fotografii) zaprezentujemy jeszcze szerzej artystyczne dokonania studentów i absolwentów Katedry Fotografii oraz zapewnimy możliwość dokładnego obejrzenia każdej fotografii prezentowanej na ścianie. Strona internetowa będzie odpowiednikiem katalogu wystawy w wersji poszerzonej i nielimitowanej, z możliwością przeglądania jej w galerii na specjalnych stanowiskach oraz poza galerią na własnych urządzeniach.

Zaprezentowane zostaną prace wielu autorów, m.in. Kasi Bielskiej, Piotra Zbierskiego, Dominika Tarabańskiego, Tomka Wysockiego, Sonii Szóstak, Karoliny Wojtas, Michała Matejki, Gabriela Orłowskiego, Huberta Humki.

 

Kuratorzy : Jacek Laube, Janusz Maria Tylman
Scenografia: Karolina Balke

 Otwarcie wystawy: 21.06., g. 17:00


Miejsce: Ośrodek Propagandy Sztuki, Sienkiewicza 44 (Park Sienkiewicza)


Godziny otwarcia: Do 01.09; wt-pt: 11-18, sb-nd: 11-17; pon: nieczynne; wstęp na wystawę płatny według cennika OPS

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015