Marta Pęczak, Magdalena Czyżewska, Magda Krześlak, M3

Marta Krześlak

Nasze działanie to nadzieja poznania zasad na nowo przy pomocy często z pozoru nieistotnych lub na pierwszy rzut oka bezsensownych doświadczeń.

Poszukując natury człowieczej – biologicznej, racjonalnej i społecznej, podchodzimy osobiście do zastanej przestrzeni, zastanawiając się jak możemy przełożyć nasze działania na bardzo już zdefiniowane pomieszczenia Galerii Wschodniej. Używając wielu mediów i bazując na tym, co aktualnie myślimy o świecie szukamy wspólnego mianownika dla naszych prac. Zainteresowało nas pytanie o skalę – gest powiększenia i pomniejszenia przedmiotów, jak i materia która je tworzy. Nasze działanie to nadzieja poznania zasad na nowo przy pomocy często z pozoru nieistotnych lub na pierwszy rzut oka bezsensownych doświadczeń.

Bio:

Marta Pęczak – (ur. 1994) Maluje, pisze poezje, fotografuje. Ukończyła Liceum Plastyczne w Łodzi i studiowała malarstwo na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Zdobyła dwie nagrody fundowane w konkursie im Władysława Strzemińskiego od Galerii Wschodniej i kwartalnika Arterie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych m.in. w wystawie Pracowni Fotografii prezentowanej na Gdańskiej ASP. Podczas wystawy M3 zaprezentuje fotografie przedstawiające wartość współistnienia przedmiotów martwych w ich niewielkim, niemal niedostrzegalnym świecie oraz teksty literackie.

Magdalena Czyżewska – (ur. 1994) Obecnie studentka V roku specjalności Multimedia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zaangażowana w Galerię Mała Czarna na macierzystej uczelni. Głównie posługuje się video i fotografią. Jest zainteresowana zasadami działania wszechświata. Uczestniczka m.in. festiwalu Młode Wilki 2016, XXXIV Konkursu im. Władysława Strzemińskiego Sztuki Piękne, Festiwalu Filmu Awangardowego Lava 2017 oraz wielu wystaw grupowych.

Marta Krześlak – (ur. 1994) Studentka ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Inspiruje się w swoich działaniach zastaną przestrzenią, używa medium rzeźby, video, fotografii, tworzy instalacje site specific. W swoich pracach poszukuje nieoczywistości, która pojawia się często w zestawieniu efektów działalności człowieka z siłami natury. Lubi używać absurdu w swojej narracji i bazować na decyzjach już podjętych. Uczestniczka wielu wystaw w kraju i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii Labirynt w Lublinie, Octogon HfBK Dresden. Wyróżniona na festiwalu Młode Wilki 15, finalistka 16 edycji Artystycznej Podróży Hestii, uczestniczka Biennale WRO Draft Sytems 2017. Otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Artystyczne Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego w roku 2018.Otwarcie wystawy: 09.06, g. 20:00


Miejsce: Galeria Wschodnia, Wschodnia 29/3


Godziny otwarcia: 10.06-24.06., czynne w dni powszednie w godz. 17-19 lub na tel.: 793 434 420


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015