Alberto Giuliani, Surviving Humanity

fot. Alberto Giuliani

Seria prac pt. SURVIVING HUMANITY przedstawia odpowiedź świata nauki na niepewną przyszłość planety, a wraz z nią dotychczas anonimowe osoby decydujące o losie nas wszystkich. Fotografie stanowią wizualny zapis podróży do ośrodków, w których ludzie uzbrajają się w narzędzia, które pomogą im przetrwać.

SURVIVING HUMANITY, czyli co z nami będzie?

Zmiany klimatyczne i demograficzne, wojna atomowa, migracje ludności. Zdaniem ekspertów ludzkość będzie musiała zmierzyć się wkrótce z nie lada wyzwaniami. Stawka jest niezwykle wysoka, najwyższa w historii, sprowadza się bowiem do przetrwania całego gatunku.

Seria prac pt. SURVIVING HUMANITY przedstawia odpowiedź świata nauki na niepewną przyszłość planety, a wraz z nią dotychczas anonimowe osoby decydujące o losie nas wszystkich. Fotografie stanowią wizualny zapis podróży do ośrodków, w których ludzie uzbrajają się w narzędzia, które pomogą im przetrwać.

Inspirację dla realizacji projektu zaczerpnąłem od moich dzieci, które zadały mi z pozoru proste pytanie, gdy wspólnie oglądaliśmy wiadomości, a mianowicie „Jak będzie wyglądał świat, kiedy dorosnę?” Moje próby znalezienia wystarczająco przekonującej odpowiedzi oraz wyobrażenia sobie stylu życia następnych pokoleń doprowadziły mnie do wniosku, że naszą przyszłość już teraz kształtują zarówno władze, jak i naukowcy, a sam jej obraz (być może również położenie geograficzne) znacznie odbiega od naszej własnej wizji.

SURVIVING HUMANITY zawitało już do: stacji polarnej na Biegunie Północnym i Globalnego Banku Nasion w Svalbard (Arktyka), ośrodków kriokonserwacji (USA), instytutów i uniwersytetów budujących humanoidalne roboty (Japonia), bazy NASA przeprowadzającej symulację życia na Marsie w ramach Misji IV (Hawaje), Instytutu Badań nad Ludzkim Genomem oraz Banku Genów (Chiny), pierwszego sztucznego Słońca (Niemcy), a także do wnętrz luksusowych bunkrów dla ludności cywilnej (USA).

Alberto Giuliani


Alberto Giuliani
(ur. 1975) – włoski fotograf, filmowiec i pisarz urodzony w Pesaro. Jego teksty i serie zdjęć są publikowane w międzynarodowych i krajowych edycjach czołowych światowych magazynów, takich jak Vanity Fair, AD, GQ, D La Repubblica, lo Donna/ Corriere della Sera oraz II Sole 24 Ore. Autor reklam wideo i internetowych kampanii marketingowych dla firm. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi przy tworzeniu kampanii społecznych.

Dotychczas na rynku ukazało się kilka albumów z jego fotografiami, w tym: „Malacarne- married to the mob” (wyd. EDEL), „Nexttonothing” (wyd. Logos), „Cina-Tibet” (wyd. Motta Amnesty International). Laureat licznych nagród: Leica Award w kategorii reportaż, Canon Lensculture, Streamers Photo Celeste, Journalism Siani Award, FIDIC Award w kategorii film krótkometrażowy. Brał udział w J.S. Masterclass w ramach konkursu World Press Photo (2005). Dyrektor i założyciel LUZ, agencji fotograficznej z siedzibą w Mediolanie (2010-2013). Uczy konstrukcji narracji w Szkole Filmowej im. Rosselliniego w Rzymie. Futurystyczny romans jego autorstwa ukaże się niedługo nakładem włoskiego wydawnictwa Mondadori.Otwarcie wystawy: 19:00, 21.06.2018


Miejsce: Art_Inkubator / Budynek B2 / Galeria Fabryki Sztuki / Tymienieckiego 3


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015