Peggy Sue Amison

Peggy Sue Amison jest dyrektorem artystycznym East Wing – platformy fotografii w Dubaju. Jako kurator, strateg, mentor, konsultant fotograficzny i pisarz, Peggy Sue współpracowała z wieloma wschodzącymi i uznanymi fotografami, festiwalami i publikacjami na arenie międzynarodowej w Europie, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przed współpracą z East Wing Peg była dyrektorem artystycznym Sirius Arts Centre w Cobh, hrabstwo Cork w Irlandii (2001 – 2014). Była kuratorem współpracującym przy Fotofestiwalu w Łodzi, a także kuratorem wystaw w Atlasie Sztuki w Łodzi (wystawy Rogera Ballena i Newsha Tavakolian).

Główną mocną stroną Peggy Sue jest tworzenie synergii pomiędzy artystami i profesjonalnymi organizacjami zarówno na stanowisku Dyrektora Artystycznego East Wing, jak i poprzez jej niezależne projekty. Peggy mieszka i pracuje w Berlinie.

East Wing współpracuje zarówno ze wschodzącymi, jaki i uznanymi artystami, takimi, którzy mają odmienne zdanie na temat, który jest w danej chwili istotny. Wielu naszych artystów wykorzystuje dogłębne badania i innowacyjne praktyki artystyczne przy tworzeniu swoich projektów. Interesują nas zarówno działania artystyczne, jak i dokumentalne.

Znajomość języków obcych: angielski

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015