30.06.2018 Filmowe zakończenie Fotofestiwalu!

Dokument, który zachwycił publiczność tegorocznego Cannes i podróż ku źródłom rzeki Jangcy na Wyżynie Tybetańskiej – oto filmowe zakończenie Fotofestiwalu! 

Twarze, plaże to najnowsze dzieło uznanej reżyserki Agnes Vardy. Francuska fotografka i wielokrotnie nagradzana reżyserka filmowa, przedstawiciela francuskiej Nowej Fali oraz fotograf, artysta uliczny i graficiarz ukrywający się pod inicjałami JR spotykają się przed kamerą, aby wspólnie udać się w podróż po francuskich prowincjach starą, przerobioną na gigantyczny aparat fotograficzny, furgonetką. Dzieli ich wiek (ona ma prawie 90 lat, on 33), a łączy miłość do sztuki i obrazu. To wspaniały zapis intelektualnego i pełnego humoru dialogu między dwojgiem niesamowicie ciekawych artystów.

Przepremierowy pokaz Twarze, plaże odbędzie się 1.07 o godzinie 19.15 w Art Inkubatorze (Tymienieckiego 3, sala teatralna, budynek c, parter) na zakończenie Fotofestiwalu we współpracy z festiwalem Transatlantyk w Łodzi. Wejście jest bezpłatne.

Chwilę wcześniej, o godzinie 17.00 zapraszamy do Muzeum Kinematografii (Plac L. Kaczyńskiego 1; dawny Plac Zwycięstwa) na podróż największym chińskim szlakiem wodnym i seans “Rzeka Czasu”. Majestatyczne piękno naturalnych krajobrazów i rozległe industrialne pejzaże zapierają dech w piersiach na zdjęciach Marka Lee Ping-binga nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale.

Pokaz odbywa się w partnerstwie z Ajzatyckim Festiwalem Filmowym Pięć Smaków, wstęp wolny za okazaniem karnetu lub biletu na Fotofestiwal. Regularna cena biletu: 15 zł.

Ostatni dzień festiwalu jest także dedykowany Zero-Waste i food sharing! Więcej możesz przeczytać tu.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015