NOOR by NOOR

© Tanya Habjouqa, NOOR

Pasjonatów dokumentu i reportażu czeka w tym roku nie lada gratka! 10 lat to całkiem sporo a fotografowie agencji NOOR poświęcili ten czas na pracę w trudnych warunkach by skierować oczy całego świata na historie, które zdarzają się każdego dnia lecz nie zawsze są dostrzegane. Mamy to szczęście, że po raz pierwszy będziemy mieli okazję oglądać przekrojową wystawę prezentującą zdjęcia 13 członków agencji fotograficznej NOOR.

NOOR jest kolektywem fotoreporterów, którzy dokumentują, badają i obserwują sytuację na świecie. Od 2007 roku fotografowie NOOR są tam, gdzie konieczna jest walka o prawa człowieka i sprawiedliwość społeczną. Dokumentują konflikty, o których świat milczy, sytuację kobiet oraz dzieci, zmiany klimatyczne i wzrastający poziom wód, zjawisko dyskryminacji rasowej w USA i współczesne formy niewolnictwa.

NOOR w języku arabskim oznacza światło. Fotografowie NOOR rzucają światło na nierówność na świecie i wykorzystują moc fotografii do szerzenia świadomości społecznej, wyrażania sprzeciwu i dążenia do zmiany.

NOOR by NOOR to wyjątkowa propozycja kuratorska kolektywu i fascynująca podróż wizualna przez ostatnie dziesięciolecie NOOR, obejmująca ponad 130 fotografii. Każdy z fotografów kolektywu przejrzał archiwum innego fotografa i dokonał wyboru prac, które według niego najlepiej oddają to, co stanowi esencję NOOR: uczciwe i zaangażowane opowiadanie obrazami, konfrontację widza z mocną narracją, wzbudzenie w nim empatii i skłonienie do podjęcia działań.

Kuratorzy: Clément Saccomani, Agata Zubrzycka

Artyści: Nina Berman, Pep Bonet, Andrea Bruce, Alixandra Fazzina, Stanley Greene, Tanya Habjouqa, Robin Hammond, Yuri Kozyrev, Benedicte Kurzen, Sebastian Liste, Kadir van Lohuizen, Jon Lowenstein, Francesco Zizola


Miejsce: OFF Piotrkowska / II piętro / Piotrkowska 138/140

Godziny otwarcia: 1.06: zamknięte; 02-11.06: 12.00-20.00

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014