Joanna Chudy, W Bieli, Niebieski, Czerwony

Joanna Chudy, In white

Projekt składa się z trzech części, nawiązując tym samym do filmowej trylogii Krzysztofa  Kieślowskiego. Tytułowe barwy są tylko prezentacją emocji, ale nie mają odniesień do haseł rewolucji francuskiej. Mimo to wolność, o której wspomina Kieślowski jest bardzo mocnym akcentem całego cyklu.

Przestrzeń mieszkania, w której rozgrywa się akcja projektu, staje się pretekstem do pokazania ludzkiego życia. W oparciu o codzienny obraz bohatera, rysuje się bardziej psychologiczny niż estetyczny portret postaci. To świadectwo ulotności i próba uchwycenia emocji opisana bardzo uczuciowo za pomocą barw.

Pierwsza część  projektu W Bieli realizowana jest w oparciu o tradycyjne czarno – białe materiały fotograficzne.  W kolejnych częściach tryptyku pojawiają się barwy, które dość mocno  podkreślają strukturę i kondycję postaci. Projekt jest  osobistą rejestracją stanów i  emocji  na przestrzeni  lat 2014-2017.

Projekt został zarejestrowany w technice tradycyjnej na materiale negatywowym barwnym i czarno-białym  o wielkości negatywu  6/7 cm.


Otwarcie wystawy: 02.06: 18.00

Miejsce: GALERIA FF I IMAGINARIUM, TRAUGUTTA 18

Godziny otwarcia: 03.06-11.06, wt-pt: 14.00-18.00, sb-nd: 12-18


Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014