Warsztaty Fotofestiwal KIDS

Wstęp: z biletem Fotofestiwalu.

Zapisy: warsztaty@fotofestiwal.com 

 3.06, 12:00-13:30, „Gwiezdni poszukiwacze” – warsztat z elementem oprowadzania, prowadzenie: 3mamyrazem

3.06, 15:00-17:00, „Światłem malowane czyli o luksografii” – warsztat, prowadzenie: Marta Wlazeł, Maja Pawlikowska

3.06, 16:00-18:00, „Co to za zwierz?” – warsztat z elementem oprowadzania, prowadzenie: 3mamyrazem 

4.06, 12:00-14:00, „Księżycowe krajobrazy” – warsztat z elementami oprowadzania, prowadzenie: 3mamyrazem 

4.06, 16:00-17:30, Gra terenowa, prowadzenie: 3mamy razem

10.06, 12:00-14:00, „Emulsion Lift” (przeniesienie emulsji), warsztat prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem, prowadzenie: Ilona Cerowska, Impossible

10.06, 16:00-18:00, „Magiczny świat superbohaterów – kim są dla nas symbole i ikony popkultury. Marzenia kontra rzeczywistość”, prowadzenie: dadalo.pl


Gwiezdni poszukiwacze. 

Podczas warsztatów czekać będzie na uczestników niezwykła przygoda. Będą one okazją do udania się w odległe galaktyki i poznania nowych, nieodkrytych jeszcze planet. Na rozgwieżdżonym niebie wspólnie będziemy szukali komet, gwiazdozbiorów oraz śladów meteorów. Wstępem i inspiracją do działań warsztatowych będzie wspólne oglądanie wystawy Joana Fontcuberty Constellations. Uczestnicy samodzielnie stworzą mapę nocnego nieba, na której umieszczą odkryte i nazwane przez siebie konstelacje gwiazd.

Warsztat dla dzieci (4-5 lat) z elementem oprowadzania, prowadzenie: 3mamyrazem, (obowiązują zapisy)

3mamyrazem to grupa mam-nauczycielek, które swoje podejście do edukacji wdrażają w życie nie tylko w szkole, ale i w domu. Projektując działania dbają o to, aby zabawa była twórcza i rozwijająca. Starają się podążać za dzieckiem i jego zainteresowaniami. Bliskie są im założenia edukacji daltońskiej, dlatego tak ważne jest dla nich, by rozwijać w dzieciach samodzielność, odpowiedzialność i umiejętność współpracy. Na co dzień kierują się maksymą „Co dziecko może zrobić samodzielnie, tego dorosłemu robić nie wolno”.

03.06, g.12.00-13.30, miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

powrót na górę strony


 

Światłem malowane, czyli o luksografii. 

Luksografia to ciekawa technika artystyczna, która pozwala wykonywać fotografie…bez użycia aparatu fotograficznego. Właściwości światłoczułego papieru dają możliwość wyczarowania niezwykłych kształtów, form i struktur. Jednocześnie warsztat, odsyła do tradycji fotografii, gdzie uzyskiwany efekt był zawsze do pewnego stopnia zaskoczeniem.

Warsztat dla rodziców i dzieci (6-10 lat), prowadzenie: Maja Pawlikowska, Marta Wlazeł.

Maja Pawlikowska – edukatorka muzealna, artystka, dyplomowana scenografka, pasjonatka filmu i fotografii. W Muzeum Sztuki w Łodzi zajmuje się wykładami, oprowadzaniami i warsztatami, także dla osób z niepełnosprawnością.
Marta Wlazeł – edukatorka muzealna, historyczka sztuki. W Muzeum Sztuki w Łodzi zajmuje się oprowadzaniami, wykładami, ale przede wszystkim pracą z najmłodszymi muzealnymi gośćmi.

03.06, g.15.00-17.00, miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

powrót na górę strony


Co to za zwierz?

Warsztat wprowadzi uczestników w tajemniczy świat niezwykłych, nieodkrytych gatunków zwierząt. Zamienimy się w przyrodników, poszukiwaczy i odkrywców. Będziemy tworzyli i nazywali nowe gatunki zwierząt, poznamy ich cechy i zwyczaje. Zajęcia rozwiną w uczestnikach kreatywność i twórcze myślenie, umiejętności językowe oraz ciekawość świata. Inspiracją do naszych działań będzie wystawa Joana Fontcuberty Fauna. Wspólnie z uczestnikami będziemy analizowali, jakie treści niesie ze sobą fotografia? Czy wszystko to, co widzimy jest prawdą? Jak fotograf wprowadza widza w nierzeczywisty i wyimaginowany świat?

Warsztat dla dzieci (6-7 lat) z elementem oprowadzania,

prowadzenie: 3mamyrazem

03.06, g.16.00-18.00, miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

powrót na górę strony


Księżycowe krajobrazy

Czy wszystko, co widzimy na fotografii jest prawdziwe? Czy fotograf wiernie odwzorowuje zastaną rzeczywistość? A może zmienia ją i modeluje, próbując wprowadzić uczestnika w zupełnie inny świat? Wspólnie z uczestnikami warsztatu wejdziemy w rolę detektywów i przeniesiemy się w światy wykreowane przez fotografów. Będziemy tworzyli nieistniejące krajobrazy, wymyślali i nazywali nieodkryte planety. Wspólnie stworzymy całkiem nowy kosmiczny krajobraz.

Warsztat z elementami oprowadzania (dla dzieci w wieku 8-9 lat, prowadzenie: 3mamyrazem, (obowiązują zapisy)

04.06, g.12.00-14.00, miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

powrót na górę strony


 

Emulsion Lift

Emulsion Lift (przeniesienie emulsji) to warsztaty podczas których rodzice i dzieci poznają magię i tajemnicę analogowej fotografii oraz fotografię natychmiastową, całkiem inną niż zdjęcia wyświetlające się na ekranie telefonu. Zaczniemy od wykonania zdjęć aparatami Polaroid. Fotografie, które powstaną staną się podstawą pewnego eksperymentu. Za pomocą specjalnej, ale bardzo prostej techniki podzielimy zdjęcie na warstwy… brzmi tajemniczo? Zapraszamy do naszego laboratorium.
Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem.

Warsztat dla dzieci (10-14 lat), prowadzenie: Ilona Cerowska (Impossible Project), (obowiązują zapisy)

10.06, g.12.00-14.00, miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

powrót na górę strony


 

Magiczny świat superbohaterów, kim są dla nas symbole i ikony popkultury? Marzenia kontra rzeczywistość. 

Warsztat wprowadzi uczestników w magiczny świat superbohaterów. Wspólnie przeżyjemy fantastyczną przygodę,         w trakcie, której odkryjemy i rozwiniemy swoje supermoce: siłę kreatywność i wyobraźnię. Postaramy się odpowiedzieć na pytania „Jaką moc posiada fotografia?” i „Kto to taki, fotograf?”. Inspiracją dla naszych działań będą superbohaterowie Fotofestiwalu.

Podczas warsztatów uczestnicy przygotują własne maski, tarcze i elementy stroju. Przepustką do magicznego świata będzie wykonanie identyfikatorów z własnych linii papilarnych. Wspólnie będziemy czarować z barwnej plamy i tworzyć niesamowite fotokolaże. Będziemy szukać, dociekać i tworzyć, a nowych umiejętności nauczymy się poprzez zabawę.

Na koniec warsztatów sfotografujemy nasze prace.

Warsztaty dla dzieci (6-10 lat), prowadzenie: Anna Reszka-Lesiak, Dadalo.pl,

10.06, g.16.00-18.00, miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

powrót na górę strony


Gra terenowa

Będzie to rodzaj gry terenowej podczas, której rodzice z dziećmi zostaną zaproszeni do poszukiwania wiadomości ukrytych w przestrzeni wystaw Fotofestiwalu. Przygotowane zadania pokażą rodzicom, jak bawić się z dziećmi w czasie zwiedzania wystaw, w jaki sposób wspólnie oglądać zdjęcia i czego w nich szukać?

Warsztat dla rodziców i dzieci (6-10 lat), prowadzenie: 3mamyrazem, (obowiązują zapisy)

04.06, g.16.00-17.30, miejsce: Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

powrót na górę strony

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014