29.03.2017 Fotograficzna Publikacja Roku 2017 – konkurs wystartował

Przed nami piąta edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Do 7 maja 2017 r.  czekamy na książki,  w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self-publishingowe i ziny. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Nadesłane publikacje oceniać będą eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią. Jurorami Fotograficznej Publikacji Roku 2017 są: Kasia Kubicka, Paweł Szypulski, Marcin Grabowiecki, Franek Ammer (Fotofestiwal), Paweł Rubkiewicz (Bookoff) i Joanna Kinowska (Miejsce Fotografii).

W konkursie przyznana zostanie Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego . Oprócz nagrodzonej publikacji jury wyłoni także co najmniej 10 pozycji, które zostaną zaprezentowane podczas Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi od 1 do 11 czerwca 2017 r.

NAGRODA GŁÓWNA – NAGRODA IMIENIA KRZYŚKA MAKOWSKIEGO

– tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2017,

– zaproszenie do uczestnictwa w wystawie oraz spotkanie autorskie podczas Photobook Festival Kassel 2018,

– wystawa podczas Fotofestiwalu 2017 (1 do 11 czerwca 2017 r.),

– promocja w ramach Fotofestiwalu 2017.

Photobook Kassel Festival to jedno z ważniejszych wydarzeń dotyczących książek fotograficznych, które przyciąga wydawców, artystów i sprzedawców z całego świata. Zwycięzca Fotograficznej Publikacji Roku 2017 zostanie zaproszony do uczestnictwa w wystawie oraz organizacji spotkania autorskiego podczas festiwalu. Koszty przejazdu i zakwaterowania podczas 10. jubileuszowej edycji Photobook Festival Kassel 2018, zostaną pokryte przez Fotofestiwal.

Więcej informacji: www.fotopublikacja.pl

Kontakt: info@fotopublikacja.pl 
Organizatorzy konkursu: Fotofestiwal Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Bookoff oraz Miejsce Fotografii.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014