- ::: Fotofestiwal 2011 ::: - http://fotofestiwal.com/2011 -

KAI-UWE GUNDLACH

Napisane przez Tjuu w dniu 11/03/2011 @ 13:24 w | Komentarze wyłączone

Shibuya (2009)

Shibuya to komercyjne centrum Tokio, wypełnione galeriami handlowymi, restauracjami i klubami. To popularny punkt spotkań i jedno z najbardziej uczęszczanych miejsc w Japonii.

Seria Shibuya powstała na jednym z najsłynniejszych japońskich przejść ulicznych. Za każdym razem, gdy światło zmienia się na zielone, około 4000 ludzi jednocześnie przechodzi przez ulicę. W godzinach szczytu może ich być nawet 15000. Ten zdyscyplinowany, a jednak przemieszczający się bezładnie, tłum może wzbudzić zarówno panikę, jak i fascynację.

Zatrzymanie chwili odbiera anonimowość przechodzącym ludziom, a graficzność kadrów i całkowite wyeliminowanie tła pozwalają na dokładne przyjrzenie się każdej ze sfotografowanych osób.

KAI-UWE GUNDLACH
urodził się w 1966 w Oldenburgu (Północne Niemcy), mieszka w Hamburgu (Niemcy)
www.kaiuwegundlach.de

Kai-Uwe Gundlach zainteresował się fotografią w wieku 12 lat, gdy jego dziadek oddał mu swój aparat 4×5“. Po zdobyciu wykształcenia w zakresie fotografii, przez kilka lat pracował jako asystent fotografa.

We wczesnych latach 90. założył w Hamburgu studio fotografii czarno-białej. Od 1995 r. pracuje jako wolny strzelec dla agencji kreatywnych i czasopism na całym świecie. Gundlach został uhonorowany licznymi nagrodami, a jego prace były prezentowane podczas wystaw indywidualnych i grupowych, np. EDO w Robert Morat Galerie w Berlinie, Sony World Photography Awardshow oraz The Awards w AOP Gallery w Londynie. Seria Shibuya została niedawno zaprezentowana w Robert Morat Galerie w Berlinie oraz wydana jako książka zatytułowana EDO.


Artykuł wydrukowany z ::: Fotofestiwal 2011 :::: http://fotofestiwal.com/2011

Odnośnik do artykułu: http://fotofestiwal.com/2011/wystawy/program_glowny/out-of-life-poza-zyciem/kai-uwe-gundlach/

Copyright © 2011 ::: Fotofestiwal 2011 :::. All rights reserved.