30.09.2020 Fotografia, domek letniskowy i kaktusy?

Najbliższy weekend to nie tylko wydarzenia w ramach drugiej części Fotofestiwalu, ale i prezentacja polskiej fotografii podczas Kaunas Art Book Fair.

 

 

W piątek startują Targi Książki Artystycznej w Kownie, a tam – program poświęcony polskiej fotografii. Publiczność targów będzie mogła zobaczyć prace Antoniny Gugały, Leny Dobrowolskiej, Dominiki Sadowskiej, Agnieszki Sejud, Agnieszki Rayss i Karoliny Wojtas – na specjalnie przygotowanej instalacji nawiązującej formą do domków letniskowych w ośrodkach kolonijnych, popularnych w drugiej połowie poprzedniego wieku. Dodatkowo Franek Ammer z Fotofestiwalu i Michał Leśniowski z Miesiąca Fotografii w Krakowie przygotowali przewrotną selekcję polskich książek fotograficznych – ich autorzy opowiadają o innych krajach i regionach. W tej części wystawy znajdą się publikacje artystów znanych fotofestiwalowej publiczności, m.in.: Piotrka Zbierskiego, Pawła Jaszczuka czy Karoliny Gembary. Promocję polskiej fotografii zamyka wydana na tę okazję publikacja. W niej oddajemy hołd nie tylko fotografii, ale i… kaktusom święcącym triumfy w polskich mieszkaniach w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. O wszystkich elementach programu będzie można podyskutować na wieczornej imprezie, której będziemy gospodarzem. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Kaunas Photography Gallery, pełen program targów znajdziecie 👉 tutaj. Spotkania autorskie i dyskusje (w tym jedna o polskich książkach fotograficznych – z udziałem Agnieszki Rayss) będą udostępniane także na fanpage’u organizatorów 👉 tutaj.

Polish Paradise 2020 podczas Festiwalu ManifestO w Tuluzie

Polish Paradise 2020 podczas Festiwalu ManifestO w Tuluzie

Polish Paradise 2020 podczas Festiwalu ManifestO w Tuluzie

Polish Paradise 2020 podczas Festiwalu ManifestO w Tuluzie

Prezentacja fotografii w lekkiej formule przybliżającej jednocześnie elementy polskiej kultury i gościnności to znak rozpoznawczy naszych działań, w ramach nieformalnego stowarzyszenia Fotofestiwalu, TIFF Festivalu i Miesiąca Fotografii w Krakowie, pod nazwą Polish Paradise. W tym roku współpracowaliśmy programowo z Miesiącem Fotografii w Rydze (zapis wydarzeń online dostępny na 👉 naszym fanpage’u), Symposium Fotografii w Nidzie i Festiwalem ManifestO w Tuluzie. W poprzednich latach dzięki współpracy nad zdobywaniem grantów na promocję polskiej fotografii zagranicą zaproszeni do współpracy artyści i artystki odwiedzili wydarzenia takie jak festiwal Les Recontres d’Arles, Photoville w Nowym Jorku, Triennale Fotografii w Hamburgu czy Tbilisi Photo Festival. Tegoroczna edycja odbyła się dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza i Wydziału Kultury Miasta Wrocław. Więcej informacji o projekcie 👉 tutaj.

 

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Miasta Wrocław.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017