Jaakko Kahilaniemi 100 hektarów zrozumienia

Jaakko Kahilaniemi

100 hektarów zrozumienia
100 Hectares of Understanding 

“100 Hectares of Understanding to próba zrozumienia stuhektarowego lasu, który posiadam. Zarówno pod względem historycznym, jak i ekonomicznym, lasy są dla Finlandii niezwykle ważne. W końcu aż 78% powierzchni kraju – czyli ponad 20 milionów hektarów – zajmują drzewa. Przez większość mojego dorosłego życia nie czułem zbyt wielkiego przywiązania do lasów, a mój stosunek do tej naturalnej spuścizny po przodkach był raczej obojętny. Niedawne odkrycia, których dokonałem w swoim lesie i w świecie drzew w ogóle, sprawiły jednak, że zacząłem interesować się tym, co mam”.  

W projekcie 100 Hectares of Understanding Jaakki Kahilaniemi przedstawia bardziej lub mniej bezpośrednio, jakie znaczenie mają dla niego las i leśnictwo. Pokazuje, jak z czasem zmieniło się jego nastawienie do lasu i jak to, co dotąd obce, staje się znajome. Bada, co natura może zaoferować ludziom mieszkającym w miastach i chce zaproponować nowe ścieżki myślenia o lesie, nowe metody doświadczania i odczuwania go.

Jaakko Kahilaniemi (ur.1989) jest fińskim fotografem i artystą wizualnym. Ukończył studia licencjackie na kierunku fotografia na Akademii Sztuk Pięknych w Turku w Finlandii. W maju 2018 skończy studia magisterskie na Akademii Sztuki i Designu Aalto w Helsinkach. Projekt 100 Hectares of Understanding został zaprezentowany m.in.: w Fińskim Muzeum Fotografii, na międzynarodowej wystawie Vienna Contemporary, na Paris Photo, na wystawach Photo London, Artissima w Torino, a także w pokazach grupowych na terenie całej Europy. Jaakko Kahilaniemi jest laureatem nagrody Majaoja/Backlight 2017 i został ogłoszony jednym z najbardziej obiecujących talentów w konkursie LensCulture Emerging Talents 2017, został także finalistą Hyéres Festival 2018. Reprezentuje go Galeria Taik Persons w Berlinie.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015