Garrett Hansen Grad kul

Garrett Hansen

Grad kul
HAIL

Projekt HAIL składa się z czterech części i jest reakcją artysty na problem dostępności broni w Ameryce – obecnie jest jej tyle, że można by uzbroić każdego mężczyznę, kobietę oraz dziecko w kraju.

Każda praca z części zatytułowanej Void (Pustka) składa się z pojedynczych dziur po pociskach. Chociaż proces strzelania sam w sobie niesie zniszczenie, poprzez opracowanie i powiększanie obrazów dziur po kulach w ciemni, artyście udało się uzyskać na odbitkach balans między destrukcją a tworzeniem. The Silhouettes (Sylwetki) to repliki tekturowych postaci używanych na strzelnicach jako tarcze. Są to figury nieuzbrojonych mężczyzn, zmieniające się za każdym razem, kiedy do stanowiska podchodzi nowy strzelec. Postaci z tektury sfotografowane przez Garretta zostają jednak zmienione dopiero po tygodniu. Trzecia część projektu składa się z kul zebranych na strzelnicy. Zgniecione pod wpływem zderzenia z metalową ścianą, przybierają nowe, dramatyczne formy.

Ostatnią, najnowszą częścią projektu jest seria zatytułowana Memorial (Ku pamięci). Prace wchodzące w jej skład dokumentują konkretne przypadki śmierci wskutek postrzelenia.

Garret Hansen ukończył studia ekonomiczne oraz politologię w Grinnell College. Uzyskał stopień magistra sztuk pięknych na Uniwersytecie Indiana na kierunku fotografia. Wykładał na kilku uczelniach na terenie USA i Azji, obecnie uczy fotografii na Uniwersytecie Kentucky. Garret ma na swoim koncie wiele wystaw, zarówno indywidualnych, jak i grupowych, które prezentowane były w USA, Europie, Indonezji oraz Japonii.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Partner technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Oficjalny partner hotelowy

Fotofestiwal 2017 Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015