Rozwój branży turystycznej będący skutkiem działań inwestorów z Kairu i krajów Zatoki Perskiej całkowicie odmienił Półwysep Synaj. Nowa architektura – sztuczna i naiwna – jest coraz bardziej oderwana od lokalnej rzeczywistości.
Synaj niemal całkowicie oparł swoją gospodarkę na turystyce. To dość ryzykowne posunięcie, zważywszy na to, że region często doświadcza problemów natury politycznej oraz aktów terroryzmu, które stopniowo osłabiają branżę turystyczną. W rezultacie wybrzeże zastawione jest przerośniętymi budynkami – niedokończonymi lub opuszczonymi. Tymczasem Beduini, lokalna społeczność nomadów, są poddawani niezwykle surowej kontroli ze strony wojska i izolowani od działalności turystycznej. Synaj stał się olbrzymim „nie-miejscem”.
Andrea i Magda to para fotografów pochodzących z Włoch oraz Francji. Od 2008 roku mieszkają i pracują głównie na Bliskim Wschodzie. Ich twórczość porusza przede wszystkim problem wpływu globalizacji na społeczeństwo, gospodarkę oraz terytorium tego regionu.