Alexandra Lethbridge Inne drogi poznania (Other ways of knowing)

Inne drogi poznania to projekt, w którym teatralna iluzoryczność magii i zwodzenia, zestawione są z mistyfikacją, oszustwem i podstępem. Wizualna konfrontacja tych dwóch koncepcji ma na celu zbadanie, jak sposób postrzegania determinuje interpretację i jaki nadaje tok naszemu rozumieniu informacji w różnych kontekstach, jak działa wykorzystanie mylnych wskazówek, fałszywych akcentów i symbolicznych znaczeń.

To, jak interpretujemy informacje, łatwiej zrozumieć dzięki metodom zwanym „drogami poznania” (ang. Ways of Knowing) – narzędziom, które wspomagają nas w naukowym prześledzeniu, w jaki sposób coś pojmujemy i jak zdobywamy wiedzę.

Istnieje osiem metod: język, percepcja zmysłowa, emocje, rozum, wyobraźnia, wiara, intuicja oraz pamięć. Moja seria Inne drogi poznania skupia się na percepcji wizualnej w przeciwieństwie do instynktownej. Fotografie czerpią z tych metod, koncentrując się raczej na ocenach estetycznych niż na rozumowaniu abstrakcyjnym, bawiąc się w ten sposób z naszym intuicyjnym rozumieniem tego, co widzimy i skłaniając do samodzielnej oceny czy to, co obserwujemy to fakt czy fikcja.

Alexandra Lethbridge (ur. 1987) fotografka, urodzona w Hong Kongu, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Uniwersytet w Brighton iWinchester School of Art, posiada również One Year Certificate wydany przez International Center of Photography. Jej książka The Meteorite Hunter była nominowana do do nagrody Paris Photo Aperture Foundation First PhotoBook Award 2014.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014