Andrei Liankevich

Białoruski fotograf, ur. 1981 w Grodnie, mieszka w Mińsku.

Od roku 2004 Andrei prowadzi kurs poświęcony fotoreportażowi na Uniwersytecie Humanistycznym w Wilnie (Litwa). Jego prace są publikowane w międzynarodowych mediach, takich jak: New York Times, Le Figaro czy Newsweek. Andrei Liankevich prezentował swoje projekty fotograficzne na ponad 60 wystawach zbiorowych w Europie, Azji i USA. W 2010 r. wydał swoją pierwszą książkę „Pagan”, o pogańskich tradycjach białoruskich.

W 2012 roku Andrei został zaliczony do grona 15 najbardziej wpływowych artystów Białorusi w latach 2000-2010. W tym samym  roku Andrei otrzymał nagrodę Grand Prix przeglądu portfolio „Kaunas Photo Star”.

W 2012 roku, po raz pierwszy zorganizował Światową Wystawę Fotografii Prasowej w Mińsku. W roku 2013 Andrei zorganizował pierwsze wydanie książki o młodej fotografii „BY NOW”, która została opublikowana w niemieckim wydawnictwie Kehrer.

W październiku 2014 r. Andrei zainicjował Miesiąc Fotografii w Mińsku.

W latach 2015-2016 Andrei był dyrektorem artystycznym przestrzeni TCEH. W tym samym roku Andrej otrzymał Grand Prix na „Salonie d’Automne” (Mińsk, Białoruś) za kolaże z projektu „Good bye, Motherland”.

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014