23.01.2018 Save the date!

Nadszedł czas, żeby podzielić się z Wami kolejnymi informacjami! Tegoroczna edycja Fotofestiwalu rozpocznie się 21.06 i potrwa do 1.07. Tym razem przygotowaliśmy wystawy, program filmowy i program edukacyjny, które koncentrują się na relacji między człowiekiem a naturą.

Natura jest jednym z klasycznych tematów fotografii. Czy jednak współcześnie – w dobie globalnego ocieplenia i masowego wymierania gatunków – fotografuje się ją inaczej? Starając się włączyć w żywą dzisiaj dyskusję nad rozwojem świadomości ekologicznej, do programu głównego Fotofestiwalu zaprosiliśmy artystów i kuratorów, którzy nie tylko dokumentują wpływ cywilizacji na środowisko, ale także zależności człowieka i natury rozpatrują z punktu widzenia etyki i władzy. Proponują spojrzenie na globalne problemy lub opowiadają lokalne historie. Sztuka jest dla nas punktem wyjścia do dyskusji, którą rozszerzymy o spotkania z naukowcami, socjologami i artystami reprezentującymi różne punkty widzenia i podejścia do ekologii.

Wśród wystaw znajdziecie między innymi głośny projekt fotograficzny Monsanto – efekt kilkuletniej pracy śledczej i reporterskiej dotyczącej giganta z branży spożywczej, za którą Mathieu Asselin został nagrodzony prestiżową Paris Aperture Prize. Zaprezentujemy również prace Mandy Barker, wykorzystującej plastikowe odpady do swoich zdjęć oraz prace Roberta Zhao Renhui, artysty zajmującego się od lat skomplikowanymi relacjami człowieka i natury. Więcej nazwisk wystawianych artystów zdradzimy już wkrótce.

Zapraszamy!

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra festiwalowe

Oficjalny partner motoryzacyjny

Partner tłumaczeniowy

Partner hotelowy

Główni partnerzy festiwalu

Fotofestiwal 2016 Fotofestiwal 2015 Fotofestiwal 2014