Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
Filmy
Pokaz filmu: Zabij to i wyjedź z tego miasta i spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim [PL, ENG]

Pokaz filmu: Zabij to i wyjedź z tego miasta i spotkanie z Mariuszem Wilczyńskim [PL, ENG]

CZAS
22.06 19:30
MIEJSCE
Kino Szpulka, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

„Zabij to i wyjedź z tego miasta” to przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce. Film łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą. Animacja Wilczyńskiego to wzruszające pożegnanie z naznaczonym wojną pokoleniem jego rodziców, ale i przypomnienie, że rozmowa z tymi, którzy nas ukształtowali nie ma końca.

Film zdobył Złote Lwy na ostatnim Festiwalu w Gdyni i został wyróżniony na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy. Hipnotyzujące dzieło Wilczyńskiego imponuje galerią postaci, które przemawiają w filmie głosami m.in.: Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Barbary Krafftówny, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Stańki, Krystyny Jandy czy Anny Dymnej. Szczególnym rozmówcą reżysera jest jego przyjaciel – Tadeusz Nalepa, którego utwory i słowa nadają rytm strumieniowi wspomnień i kierunek prowadzenia historii.

Liczba miejsc ograniczona: 120 osób
Wejście na pokaz jest możliwe po okazaniu biletu lub karnetu na wystawy Fotofestiwalu.
Bilet można odebrać wcześniej w kasie kina Szpulka.

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ