Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
otwarcie wystawy
Otwarcie wystawy: ŚWIATŁO I MROK. Fotografie Bogdana Konopki

Otwarcie wystawy: ŚWIATŁO I MROK. Fotografie Bogdana Konopki

CZAS
12.06 18:00
MIEJSCE
Galeria Imaginarium, Łódzki Dom Kultury, Traugutta 18

Retrospektywna wystawa Bogdana Konopki składa się z czterech wyraźnie wyodrębnionych części:

Baśń Polska jest ostatnią realizacją w pełni przygotowaną przez Bogdana Konopkę. Prezentuje autorski wybór obejmujący fotografie powstałe od lat 70. aż do ostatniej wizyty autora w Polsce w 2018 roku. Fotografie z tego cyklu zostały wydane w postaci albumu „Un conte Polonaise”  (Delpire 2018).

Szara Pamięć to wybór z kilku bardzo obszernych serii poświęconych cmentarzom ofiar I wojny światowej, cmentarzom żydowskim i miejscom pamięci ofiar faszyzmu  na terenie Polski. Fotografie te dotychczas nie były pokazywane razem.

Część Opowieści Francuskie prezentuje fotografie w charakterystycznym dla Konopki stylu, skupionych przede wszystkim na dokumentacji kultury materialnej kraju, w którym mieszkał Natomiast Światło i mrok to wybór ze zwykle mniejszych ilościowo, ale szczególnie ważnych dla Autora projektów osobistych z których część nie była dotąd pokazywana w Polsce. Zobaczymy tu prace różnorodne formalnie w tym bezkamerowe abstrakcje.

Kurator i kuratorki: Paweł Żak, Jacqueline Konopka, Magdalena Świątczak

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ