Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
Spotkania
Spotkanie z artystami wystawy Reinkarnacja, prowadzenie: Karol Owczarek (K MAG)

Spotkanie z artystami wystawy Reinkarnacja, prowadzenie: Karol Owczarek (K MAG)

CZAS
26.06 18:00
MIEJSCE
Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

Katarzyna Maluga
(ur. 1992 r.), pochodzi z Lublina, zajmuje się sztukami wizualno – multimedialnymi, w swoich działaniach posługuje się fotografią, filmem, video-artem, performancem, tańcem, instalacją. Ukończyła Fotografię na wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTViT w Łodzi (2019).Oprócz działań wokół fotografii jest terapeutą w procesie kształcenia. Interesuje się grą pomiędzy odbiorcą a dziełem, obrazami między sobą, rolą artysty we współczesnym świecie, granicą między dokumentacją dzieła, a dziełem samym w sobie i kontekstem subiektywnego obrazu względem rzeczywistości. W opowiadanych przez nią historiach człowiek, jego procesy wewnętrzne i tożsamość grają główną rolę.

Otrzymała Stypendium Ministra Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (2014/2015), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015/2016). Została finalistką Artystycznej Podróży Hestii, zajęła drugie miejsce w WBK Press Photo. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, swoje prace prezentowała min w Berlinie, Pekinie, Florencji, MSN w Warszawie, Galerii 6×7 Gallery Leica w Warszawie, MWW we Wrocławiu, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Muzeum na Zamku Lubelskim, Galerii Pauza w Krakowie, Videonews w Galerii Labirynt w Lublinie.

Kacper Szalecki
Kacper Szalecki (ur. 1996, Olsztyn) – artysta wizualny, fotograf, autor instalacji i wideo. Absolwent Nowych Mediów i Kultury Cyfrowej na Uniwersytecie Łódzkim. Jako fotograf zadebiutował w 2016 roku na Miesiącu Fotografii w Krakowie projektem Olympia’s Diary. Współtwórca upadłego kolektywu artystycznego Dom Mody Limanka. Obecnie pracuje w Dziale Komunikacji na Instagramie Muzeum Sztuki w Łodzi.

Tomasz Tofilski
Jestem studentem pwsftvit i posługuje się fotografią. W swoich pracach odnoszę się do mojego bezpośredniego otoczenia, nie zależy mi na sprawozdawczości moich zdjęć. Sekwencjonowanie spontanicznie wykonanych fotografii stanowi ważny element mojej praktyki artystycznej. Współpracuje z przyjaciółmi i młodymi projektantami i chciałbym aby wyniki tej współpracy funkcjonowały na równi z resztą moich prac. Wyspy szczęścia to seria zdjęć przedstawiających okładki książeczek o tematyce miłosnej. Podróż do krainy komfortu i słodkiego absurdu.

Aleksandra Chciuk
Artystka wizualna i dźwiękowa. Ukończyła z wyróżnieniem Łódzką Szkołę Filmową pracą na temat kina eksperymentalnego Mayi Deren w pracowni prof. Józefa Robakowskiego. Zajmuje się sztuką video, fotografią i malarstwem. Tworzy krótkie formy filmowe. W swojej praktyce artystycznej podejmuje tematy zjawisk dźwiękowych, bada ich wpływ na stan umysłu oraz reakcje ludzkiego ciała jak również analizuje psychologiczne i muzyczne związki człowieka z naturą. Realizuje audioperformensy, w których często eksperymentuje z technikami preparacji instrumentów oraz instalacje i interaktywne obiekty dźwiękowe typu site – specific. Swoje wystawy praktycznie zawsze wiąże z happeningami muzycznymi i koncertami. Prowadzi liczne warsztaty w przestrzeni miasta wykorzystując na przykład jego architekturę w transformacjach akustycznych oraz traktując ją jako muzyczną partyturę. Od 2019 roku prowadzi Pracownię Audiosfery na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. 

Poza prezentacjami swoich prac w galeriach i muzeach, m.in. w MMCA w Seulu, Center for the Arts w Bostonie, Siddhartha Art Gallery w Katmandu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Atlasie Sztuki czy Muzeum Sztuki w Łodzi, występuje na festiwalach muzyki nowej i eksperymentalnej, takich jak: Warszawska Jesień (TR, Warszawa, 2020); Instalakcje (Nowy Teatr, Warszawa, 2018); Musica Moderna (Akademia Muzyczna, Łódź, 2018); Musica Privata (Akademia Muzyczna, Muzeum Książki Artystycznej, Wi-Ma, Łódź, 2014 – 2019). Tworzy na żywo lub komponuje muzykę do spektakli choreograficznych i filmów. Uprawia muzykę swobodnie improwizowaną.

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ