Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
Spotkania
Późne śniadanie z książkami fotograficznymi

Późne śniadanie z książkami fotograficznymi

CZAS
13.06 11:00
MIEJSCE
Art_Inkubator, Tymienieckiego 3

Nawet w największym festiwalowym zgiełku musi znaleźć się czas, aby na chwilę usiąść przy wspólnym stole, dlatego w niedzielne południe spotykamy się, aby w niezobowiązującej atmosferze porozmawiać z autorami oraz wydawcami książek fotograficznych. 

Zasiądą z nami:

Parallel Atlas, 3rd cycle

 

Nuno Salgado (Procur.arte), który opowie o wyjątkowych katalogach wystaw, które powstały w ramach międzynarodowej platformy Parallel, w tym także o publikacjach, które towarzyszą wystawom w cyklu Parallel Review prezentowanym w drugim centrum festiwalowym. 

Więcej o platformie: https://parallelplatform.org/publications-3cycle/

Obrady jury Fotograficznej Publikacji Roku, Służewski Dom Kultury

 

Autorzy zwycięskich i wyróżnionych publikacji w konkursie Fotograficzna Publikacja Roku 2020 i 2021. Spotkanie poprowadzą Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury, Miejsce Fotografii) i Franek Ammer (Fotofestiwal).

Więcej o tegorocznym konkursie http://fotofestiwal.com/2021/fotograficzna-publikacja-roku-2021/

 

Michał SIta, Historia Polski
zeszyt ćwiczeń vol. 1

 

Michał Sita, który premierowo zaprezentuje zina Historia Polski, zeszyt ćwiczeń vol.1. Ta pierwsza, z zapowiadanego cyklu, publikacja opowiada o rekonstrukcjach wybranych zdarzeń z polskiej historii – od początków chrześcijaństwa, przez obronę Jasnej Góry, po epizody II wojny światowej, które odbywają się w Murowanej Goślinie.

Historia Polski
zeszyt ćwiczeń vol. 1
Michał Sita
projekt graficzny dobosz.studio

How to Look Natural in Photos

 

Łukasz Rusznica (Galeria Miejsce przy Miejscu), który zaprezentuje wydaną w tym roku publikację „How to Look Natural in Photos” – książkę o systemie totalitarnym, który angażuje fotografię do swoich celów. Będącą rozważaniami o mechanizmie i relacjach związanych z patrzeniem i fotografowaniem, byciem obserwatorem i obserwowanym, opisującym i opisywanym.

praca kuratorska i redakcja: Beata Bartecka, Łukasz Rusznica
projekt: Joanna Jopkiewicz (Grupa Projektor)
esej: Tomasz Stempowski
przygotowanie do druku: Krzysztof Krzysztofiak
wydawcy: Ośrodek Postaw Twórczych & Palm* Studios

Silvia Pogoda, Butterflies

 

Silvia Pogoda ze swoją pierwszą długo wyczekiwaną autorską książką „Butterflies”, w której przeprowadza odbiorców przez kolejne etapy doświadczania i dostrzegania cyklu życia – młodości, dojrzałości, starości. Wykorzystuje do tego fotografie nieokreślone, niezdefiniowane, które układa w sekwencję kręgu życia i śmierci. Fotografiom towarzyszą krótkie teksty, pomyślane przez autorkę jako tropy dla widzów, w których autorka dzieli się swoimi myślami i emocjami.

Fotografie i teksty: Silvia Pogoda
Projekt graficzny: Nina Gregier, Silvia Pogoda
Edycja zdjęć: Silvia Pogoda, Monika Szewczyk-Wittek, Nina Gregier
Skany i retusz: Tomek Kubaczyk
Redakcja tekstów: Marek Kazmierski
Wydawca: Wszyscy Jesteśmy Fotografami (Fundacja Powiększenie)

WJF vol.2

 

Kasia Sagatowska i Monika Szewczyk Wittek premierowo zaprezentują drugi tom zbioru tekstów poświęconych fotografii Wszyscy Jesteśmy Fotografami VOL. 2. Książka jest już kolejnym podsumowaniem spotkań, które od 2014 roku odbywają się w ramach cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Pierwszy tom ukazał się pod koniec 2019 roku i został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność i krytykę. 

Koncepcja publikacji: Katarzyna Sagatowska, Monika Szewczyk-Wittek
Teksty: Tomasz Ferenc, Izabela Jaroszewska, Marek Knap, Zbigniew Libera, Maciej Moskwa, Witek Orski, Agnieszka Pajączkowska, Kateryna Radchenko, Tadeusz Rolke i Chris Niedenthal w rozmowie z Anną Sańczuk, Wojtek Wieteska, Vanessa Winship, Andrzej Zygmuntowicz oraz Katarzyna Sagatowska i Monika Szewczyk-Wittek
Projekt graficzny: Nina Gregier
Opracowanie redakcyjne: Małgorzata Kuśnierz
Fotoedycja: Katarzyna Sagatowska, Monika Szewczyk-Wittek
Tłumaczenie: Krzysztof Kowalczyk (z języka angielskiego), Jarosław Prystasz (z języka ukraińskiego)
Wydawca: Wszyscy Jesteśmy Fotografami (Fundacja Powiększenie)

www.wszyscyjestesmyfotografami.pl

No9

 

Absolwenci i absolwentki Programu Mentorskiego Sputnik Photos zaprezentują książkę “No9”. To 18 historii powstałych w trakcie pandemii. Znajdziecie tam zarówno intymne domowe narracje, jak i projekty aktywistyczne, odnoszące się do ezoteryki, problemów określonych grup społecznych czy analizujące zmieniający się pod wpływem człowieka krajobraz. Projekty powstałe w przełomowym 2020 roku dają wgląd w ten wyjątkowy i ambiwalentny czas.

Edycja: Karolina Gembara i Agnieszka Rayss
Projekt: Dasha Abibok
Koordynacja: Marzena Michałek – Dąbrowska 

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ