Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
otwarcie wystawy
Otwarcie wystawy: FOTO-TKANIE

Otwarcie wystawy: FOTO-TKANIE

CZAS
09.06 19:00
MIEJSCE
Galeria Stróżówka, Skłodowskiej-Curie 11

Są w Łodzi miejsca, obok których nie można przejść, nie wyciągając aparatu fotograficznego z torby. Fotogeniczność tego miasta pozornie tylko ulokowana jest w brzydocie. Oczywiście brzydota jest artystycznie atrakcyjna, ale to nie ona stanowi o naturze Łodzi. Łódź nie jest banalna, Łódź jest inna, zawsze taka była. A inność przyciąga ludzi wrażliwych, tych którzy czują i widzą więcej. Studenci Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej spojrzeli przez obiektyw na miasto z czułością. (Prof. Izabela Łapińska)

Wystawa prac studentów Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi, zrealizowanych pod opieką prof. dr hab. Izabeli Łapińskiej, to fotograficzne tkanie opowieści o mieście Łodzi, łódzkiej przeszłości, transformacji i teraźniejszości. Metaforycznie rozumiana czynność „foto-tkania” to wynik uważnego, współczesnego spaceru po mieście, a także pamięć o jego historii. Zapraszamy na emocjonalny spacer. (Dr Beata Lisowska, Centrum Kultury UŁ)

Artyści: Studenci Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej PWSFTviT w Łodzi i profesor Izabela Łapińska

Kurator: Izabela Łapińska

INNE WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ