Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
07.4

Talenty Futures 2021

Futures Photography to międzynarodowa platforma fotograficzna stworzona w 2018 roku przez 10 europejskich galerii, festiwali fotografii i muzeów. Każdego roku każda z instytucji zaprasza do współpracy 5 artystów i artystek, którzy biorą udział w cyklu wydarzeń mających wspierać ich rozwój zawodowy i promować twórczości. 

W ramach Futures organizowane są pokazy slajdów, przeglądy portfolio, wykłady, masterclass, wystawy, wydawane są publikacje, powstają strony www. Artyści podczas cykli indywidualnych spotkań omawiają także swoje bieżące projekty. Do udziału w Futures 2021 zostali zaproszeni:

Karolina Ćwik (Polska)
Yulia Krivich (Polska/Ukraina)
Maxim Sarychau (Białoruś)
Bartłomiej Talaga (Polska)
Milena Soporowska (Polska)

Poniżej znajdziecie informacje o artystach!

KAROLINA ĆWIK

Karolina Ćwik jest studentką Instytutu Fotografii Twórczej w Opawie (Czechy), laureatką nagrody PDN Emerging Photographer, zeszłoroczną laureatką Stypendium Pamięci Konrada Pustoły, brała także udział w projekcie Sputnik Photos „Jak widać”. Jej prace były publikowane m.in. w The Calvert Journal, Culture.pl, magazynie FK. W swoich projektach dokumentuje doświadczenia macierzyństwa.

→ www.karocwik.com
→ www.instagram.com/karo_cwik

YULIA KRIVICH

Yulia Krivich to artystka wizualna, kuratorka w Za*Grupie i aktywistka, urodzona w Ukrainie. Obecnie mieszka w Warszawie. W swojej pracy porusza zagadnienia związane z tożsamością, łącząc elementy aktywizmu z osobistymi historiami. Jej zainteresowania obejmują tematy związane z Europą Wschodnią i migracją. Julia zajmuje się fotografią i przestrzenią publiczną. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Inżynierii Lądowej oraz Architektury (2010) w Dnipro (Ukraina) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów. Była uczestniczką Pla(t)formy w Fotomuseum w Winterthur, Szwajcaria (2018); nominowana do nagrody Pinchuk Art Center dla młodych artystów na Ukrainie (2018) z projektem „Daring & Youth”. Otrzymała także Stypendium Solidarności Krytyki Politycznej (2020) w ramach kuratorskiego tria Za*Grupa oraz Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy 2021.

→ www.instagram.com/yulia_krivich

MAXIM SARYCHAU

Maxim Sarychau to artysta wizualny i fotoreporter mieszkający w Mińsku na Białorusi. Pracuje nad długoterminowymi projektami wizualnymi z pogranicza fotografii, dziennikarstwa i sztuki. Zajmuje się tematyką przemocy, zarówno ze strony reżimów autorytarnych, jak i wewnątrz tradycyjnego społeczeństwa. Skupia się na politycznych i ludzkich wymiarach pamięci zbiorowej i historii. Maxim jest współzałożycielem SHKLO – platformy internetowej poświęconej białoruskiej fotografii i sztukom wizualnym. Od 2020 roku jest także członkiem Inland – międzynarodowej spółdzielni 13 fotografów. Prace Maxima były pokazywane na wystawach zbiorowych i indywidualnych, w tym w Łotewskim Muzeum Fotografii (2020, Ryga), Kasarna Karlin (2018, Praga) i CECH (2017, Mińsk). Publikował m.in. w Wall Street Journal, Stern Crime, Der Spiegel, Die Zeit, Courrier International, Meduza, The Telegraph, Le Monde Diplomatique.

→ www.sarychau.com
→ www.instagram.com/maximsarychau

BARTŁOMIEJ TALAGA

W swojej pracy artystycznej posługuje się fotografią, dźwiękiem, wideo, instalacją. Tworzy prace o charakterze site-specific. Interesuje go przenikanie się dziedzin sztuki, w których dźwięk, obraz i przestrzeń mogą prowokować impulsy, poprzez które intuicja dopełnia logiczne myślenie. Jest absolwentem i pedagogiem Szkoły Filmowej w Łodzi. W pracy ze studentami dzieli się własnym doświadczeniem i koncentruje się na celowości i legitymizacji gestów, które prowadzą do osobistej i autentycznej ekspresji. Jest także współzałożycielem magazynu TON (ton-mag.pl) i projektantem książek fotograficznych.

→ www.bartlomiejtalaga.pl
→ www.instagram.com/bart_te

MILENA SOPOROWSKA

W swoich pracach bada m.in. przenikanie się codzienności z magią i okultyzmem, podważając tym samym koncepcję domu jako bezpiecznej, znanej przystani. Interesuje się połączeniem medycyny alternatywnej i psychoanalizy oraz zazębianiem się chrześcijaństwa z ezoteryką i duchowością ludową. Ukończyła historię sztuki, gdzie obroniła pracę magisterską dot. wpływu fotografii spirytystycznej i mediumicznej na sztukę w świetle freudowskiej kategorii unheimlich. Studiowała także fotografię, muzealnictwo oraz psychotronikę. Jest również absolwentką programu mentorskiego Sputnik Photos. 

→ milenasoporowska.com
→ www.instagram.com/milsopo

Więcej informacji o FUTURES:
www.futures-photography.com

CZYTAJ TAKŻE

ZAPISZ SIĘ