Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!

Futures

Futures to inicjatywa Europejskiej Platformy Fotograficznej. Obecnie platforma ma 12 członków: British Journal of Photography (Wielka Brytania), CAMERA (IT), Hyères Festival (FR), FOMU (BE), Fotofestiwal Łódź (PL), PHotoESPAÑA (ES), PhotoIreland (IR), Photo Romania Festival (RO) , Robert Capa Contemporary Photography Center (HU) i Triennale of Photography Hamburg (DE).

Co roku każda z instytucji członkowskich zaprasza do współpracy w ramach platformy utalentowanych artystów. Organizuje wydarzenia w swoim kraju mające pomóc ich rozwojowi i promocji oraz opłaca przejazd do Amsterdamu, gdzie wszyscy członkowie i artyści zbierają się na imprezie Futures w ramach Unseen Amsterdam. W 2020 roku wydarzenie w Amsterdamie zostało zastąpione specjalnie przygotowanym przez Futures festiwalem online.

Fotofestiwal w ramach członkostwa w platformie Futures organizuje rezydencje artystyczne, współpracuje kuratorsko przy tworzeniu nowych programów, a także realizuje projekty lokalne w ramach Fotofestiwalu.

Platforma będzie co roku rekrutować nowych członków z krajów całego świata. Futures jest współfinansowany przez program “Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.

Artyści zaproszeni do współpracy w 2020: Marta Bogdańska, Brave Boy Studio (Jan Kazimierz Barnaś i Wojciech Kamerys), Ela Polkowska, Agnieszka Sejud, Masha Svyatogor.

Artyści zaproszeni do współpracy w 2019: Elena Subach, Karolina Wąsowska, Karolina Wojtas, Patrycja Wojtas,

Artyści zaproszeni do współpracy w 2018: Lena Dobrowolska i Teo Ormond Skeaping, Diana Lelonek, Paweł Jaszczuk, Łukasz Rusznica, Anna Orłowska.

ZAPISZ SIĘ