Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
02.2

Fotograficzna Publikacja Roku 2021

Rok 2020 był trudny dla każdego z nas, a edycja konkursu FPR 2020 po prostu się nie odbyła. W 2021 wracamy z konkursem i z podwójną edycją! Te same terminy, to samo jury, ale dwa konkursy i dwie główne nagrody – osobno za publikacje fotograficzne wydane w 2019 i 2020 roku. Zapraszamy do przesyłania książek na kolejną edycję konkursu Fotograficzna Publikacja Roku.

Do 21 marca 2021 r. (nabór przedłużony) czekamy na książki, w których fotografia zajmuje centralne miejsce – albumy, katalogi, książki teoretyczne i podręczniki oraz limitowane wydawnictwa self- publishingowe i ziny. Nagrodzimy te publikacje, które mogą stać się inspiracją, i które prezentują odważne koncepcje, dopracowaną grafikę, doskonały druk, wyjątkowe zdjęcia i przemyślany projekt. Do jury zaproszeni zostali eksperci zajmujący się tworzeniem książek oraz fotografią.

Link do formularza online

W konkursie przyznana zostanie Nagroda Główna im. Krzyśka Makowskiego. Oprócz nagrodzonej publikacji jury wyłoni także co najmniej 10 tytułów, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi 10-27.06.2021.

NAGRODA GŁÓWNA – NAGRODA IMIENIA KRZYŚKA MAKOWSKIEGO
– tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2020 i tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2021,
– wystawa podczas Fotofestiwalu 2021 – promocja w ramach Fotofestiwalu 2021.

W tegorocznym jury nagrody znaleźli się:

oraz:
Franek Ammer (Fotofestiwal)
Paweł Rubkiewicz (Księgarnia Artystyczna Bookoff)
Organizacja obrad jury: Joanna Kinowska (Służewski Dom Kultury, Miejsce Fotografii)

Więcej informacji o konkursie
Kontakt: info@fotopublikacja.pl
Fb Fotograficznej Publikacji Roku

Organizatorzy konkursu:
Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi,
Księgarnia Artystyczna Bookoff,
Służewski Dom Kultury.

Współpraca: Miejsce Fotografii

Partnerzy medialni: Fotopolis, Digital Camera Polska

CZYTAJ TAKŻE

ZAPISZ SIĘ