Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
15.6

Finaliści Fotograficznej Publikacji Roku

Do podwójnej edycji konkursu Fotograficzna Publikacja Roku zgłoszono ponad 100 publikacji. Jury w składzie: Agnieszka Olszewska, Weronika Kobylińska, Natalia Mikołajczuk, Grzegorz Dąbrowski, Łukasz Rusznica, Maciej Zieliński, Krzysztof Luterek i Franek Ammer postanowiło przyznać wyróżnienia w edycji Fotograficzna Publikacja Roku 2020:

Dwie publikacje otrzymują Nagrodę im. Krzyśka Makowskiego i tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2020. Obydwie znakomite, pełne, wielowarstwowe, w których zdjęcia i projekt są nierozerwalnie połączone. Obydwie niepozorne, unikające gestów nad wyraz i skromne. Decyzja, którą z nich wybrać, okazała się niemożliwa, dlatego nagrodę otrzymują ex aequo:

W edycji Fotograficznej Publikacji Roku 2021 jury postanowiło wyróżnić sześć publikacji:

Nagroda im. Krzyśka Makowskiego i tytuł Fotograficznej Publikacji Roku 2021 zostały przyznane wyjątkowej i unikalnej publikacji, która łamie wszystkie reguły i zasady, która przedstawia współczesny obraz Polski w sposób śmiały, a prace w niej zawarte adekwatnie grają z całością projektu. Za bezkompromisowość i odwagę otrzymuje Agnieszka Sejud za „HOAX”.

Współorganizatorzy Fotofestiwal Lodz, Księgarnia Artystyczna Bookoff i Służewski Dom Kultury dziękują ogromnie wszystkim jurorom oraz partnerowi Artibo i patronom medialnym Fotopolis.pl i Digital Camera Polska.

CZYTAJ TAKŻE

ZAPISZ SIĘ