Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok! Fotofestiwal 2021 dobiegł końca. Zapraszamy za rok!
20.1

Finaliści Fotofestiwal 2021 Open Call!

Program Otwarty (istnieje w ramach festiwalu od 2003 roku pod różnymi nazwami) pozwala na przegląd aktualnych zjawisk w fotografii i na przyjrzenie się tematom, które interesują fotografów i fotografki. Tegoroczny poziom był wyrównany i Jury przede wszystkim starało się przygotować spójny, ale różnorodny wybór, który najlepiej jak to możliwe odzwierciedlał będzie te aktualne problemy. 

Projekty wybrane przez Jury poruszają ważne społeczno-polityczne i ekologiczne kwestie, jakie pojawiły się w 2020 roku. Większość z tych prac stanowi nie tylko same narracje wizualne czy ilustracje, ale jest raczej formą zaangażowania, komentarzem, czy obserwacją uczestniczącą. Wybrane w procesie selekcji projekty, pomimo swojej różnorodności, w wyrazisty sposób nawiązują do problemów i wyzwań współczesności. W tym roku, co nie jest zaskakujące, pojawiło się wiele projektów związanych z doświadczeniami pandemii. Natomiast niespodzianką było to, że szczególnie dużo zgłoszeń, w porównaniu do poprzednich lat, pochodziło spoza Europy, co nas bardzo cieszy.

Spośród 1029 projektów (rekord!) międzynarodowe Jury wybrało prace sześciorga artystów i artystek, których projekty będziemy mogli oglądać na wystawach podczas Fotofestiwalu w 2021 roku (10-27.06). Oto oni:

Federico Estol „Shine Heroes” / Urugwaj
Colin Delfosse “Embodying Kinshasa” / Belgia
Sima Choubdarzadeh “My Name is Fear” / Iran
Irmina Walczak “Oasis: in Our Quarantine Yard” / Polska
Rafael Heygster & Helena Manhartsberger “Corona Rhapsody” / Niemcy
Robin Hinsch “Wahala” / Niemcy

Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje zgłoszenia, za możliwość zapoznania się z ich projektami. Wybranie sześciu z nich nie było łatwe. Kolejne podziękowania należą się Jury za możliwość współpracy oraz wszystkie żywe dyskusje, które były częścią tego trudnego wyboru.

Więcej o wybranych fotografach i ich projektach dowiecie się TUTAJ.
A o Programie Otwartym i finalistach poprzednich edycji TUTAJ 

Do zobaczenia w czerwcu!

CZYTAJ TAKŻE

ZAPISZ SIĘ