Fotospacery na tarasie widokowym Hi Piotrkowska

Hi Piotrkowska, Lódź, projekt Master Management Group, widok na wieżę, fot. Arecki Photo

Fotospacery przy zachodzie słońca na najwyższym tarasie widokowym w Łodzi - czy trzeba mówić coś więcej? Zapraszamy w ostatni czwartek festiwalu na specjalne wydarzenie zorganizowane wspólnie z Hi Piotrkowska.

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie pokazali naszej publiczności Łodzi z nowej perspektywy. W ostatnim tygodniu trwania festiwalu zapraszamy do lokalizacji, która zostanie premierowo udostępniona dla zwiedzających: taras widokowy w nowo powstałym wieżowcu w centrum Łodzi – Hi Piotrkowska. Wyjątkowy widok na panoramę miasta to nie wszystko. Na tarasie odbędą się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Jana Barnasia i Wojtka Kamerysa z Brave Boy Studio.

Czwartek, 20.08.2020,

 • godz. 17:00, warsztaty skupiające się na tematach: detal, gra świateł, zabawa kontrastem, fotografia uliczna z innej perspektywy
 • godz. 19:00, złota godzina!, panorama, szerokie ujęcia, pejzaż

Udział w fotospacerach możliwy jest tylko po wcześniejszej rejestracji (zasady poniżej) i akceptacji załączonego na stronie internetowej Regulaminu. Wydarzenie jest bezpłatne. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy:

 • wysłać maila na widzimysie@fotofestiwal.com
 • podać imię oraz numer telefonu kontaktowego
 • przesłać link do swojego konta Instagram lub innego miejsca w sieci, gdzie publikujecie swoje zdjęcia
 • podać godzinę warsztatów, na którą chcesz się zgłosić

Twoje dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie w celu komunikacji dotyczącej przebiegu warsztatów lub ewentualnych zmian w harmonogramie. W każdym z warsztatów może wziąć udział maksymalnie 20 osób – listę uczestników zamkniemy maksymalnie do 18 sierpnia i poinformujemy każdego zgłaszającego się o udziale lub niemożliwości udziału w warsztatach. W przypadku niepogody warsztaty odbędą się innego dnia. Będziemy o tym informować na bieżąco.

Wymagania:

 • wejście na budowę możliwe jest tylko w zakrytym obuwiu z twardą podeszwą!
 • aparat fotograficzny lub telefon komórkowy z funkcją robienia zdjęć
 • wjazd na taras wyłącznie w kamizelce odblaskowej i kasku ochronnym (zapewnionym przez HiPiotrkowska)
 • użycie maseczek i środka do dezynfekcji rąk przed wejściem na taras (zapewnione przez Fotofestiwal)

Zgłoszenie na warsztaty i wzięcie w nich udziału jest tożsame ze zgodą na powyższe wymagania oraz:

 • wypełnienie formularza o stanie zdrowia przed wejściem na teren budynku
 • zgody na udostępnianie publikowanych w sieci zdjęć przez Fotofestiwal i HiPiotrkowska
 • publikację wizerunku na materiałach foto i wideo z przebiegu warsztatów
 • poruszanie się po przestrzeni HiPiotrkowska tylko po wyznaczonych ścieżkach pod nadzorem Organizatorów wydarzenia
 • akceptacji Regulaminu wydarzenia (na dole strony)

O HiPiotrkowska: Hi Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks typu mixed-use, który powstał w Łodzi, przy centrum przesiadkowym Piotrkowska Centrum. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni biurowej 21 tys. m2 klasy A+ oraz 5 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej. Pierwszy z budynków kompleksu to dwudziestopiętrowa wieża o wysokości 82 m, która zyskała status najwyższego łódzkiego biurowca. To także nowa siedziba Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łodzi oraz kolejna lokalizacja biur serwisowanych i centrum konferencyjnego New Work. Drugi, pięciopiętrowy budynek kompleksu przylega do pierzei ulicy Piotrkowskiej i stworzy kameralną powierzchnię biurową, połączoną z ofertą gastronomiczną na parterze. Dopełnieniem funkcji projektu Hi Piotrkowska jest rozpoznawalna na całym świecie marka Hampton by Hilton.

Brave Boy Studio: niezależna firma produkcyjna założona przez Jana Kazimierza Barnasia i Wojtka Kamerysa, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Współpracowali przy produkcjach filmowych we Francji, Czechach, Bośni, Rosji czy Izrealu. Ich ostatni projekt fotograficzny Ziemia Niczyja został wybrany przez Fotofestiwal do promocji w ramach międzynarodowej platformy Futures Photography. www.braveboystudio.com.

 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017