Polish Paradise 2020

Instalacje fotograficzne, prezentacje fotoksiążek, publikacje, panele dyskusyjne z artystami oraz spotkania networkingowe – witajcie w Polish Paradise 2020!

Polish Paradise w Arles

Polish Paradise jest nieformalną platformą trzech festiwali fotograficznych w Polsce: Fotofestiwalu w Łodzi, Miesiąca Fotografii w Krakowie oraz TIFF Festival we Wrocławiu. Trzy wydarzenia fotograficzne połączyły siły, doświadczenie i zdolności, aby zdobywać granty i promować polską fotografię za granicą. Ich celem jest wyróżnienie wschodzących artystów, popularyzacja festiwali i przede wszystkim dobra zabawa dla odbiorców, artystów i organizatorów. Dotychczas polska fotografia dotarła w ten sposób do Arles, Goteborga, Tibilisi, Hamburga, Nowego Jorku i Paryża. Zaprezentowano ją podczas festiwali, na targach, w publikacjach, dyskusjach z artystami oraz prezentacjach i całonocnych wydarzeniach networkingowych, a nawet w specjalnie przygotowanych na to camperach, które przyjechały przez pół Europy, aby szerzyć dobrą energię i promować fotografię.

Polish Paradise w Hamburgu

Edycja 2020 jest dedykowana sześciu kobietom fotografkom. Są to Lena Dobrowolska, Antonina Gugała, Agnieszka Rayss (z kolektywu Sputnik Photos), Dominika Sadowska, Agnieszka Sejud i Karolina Wojtas. Ich prace będą zaprezentowane na następujących wydarzeniach: ManifestO Festiwal w Toulouse (Francja), Nida. Międzynarodowe Sympozjum Fotografii (Litwa), Kaunas Art Book Fair (Litwa), a także Miesiąc Fotografii w Rydze (Łotwa). 

 

Nadchodzące wydarzenia:

 

Riga Photomonth:

16 czerwca 19.00, (18.00 czasu polskiego) – Short talks: Fotografia Polek

Seria sześciu krótkich wywiadów z polskimi artystkami : Leną Dobrowolską, Antoniną Gugałą, Agnieszką Rayss, Dominiką Sadowską, Agnieszką Sejud, Karoliną Wojtas przeprowadzonych online przez  Agę Szuścik. Rozmowy będą zawierać prezentację prac artystek.

Spotkanie odbędzie się na Facebooku Riga Photomonth.

19 czerwca 19.00, (18.00 czasu polskiego) – Hands on Polish photobooks

Prezentacja polskich fotoksiążek na wirtualnym stole z narracją Franciszka Ammera (Fotofestiwal w Łodzi) i Michała Leśniowskiego (Miesiąc Fotografii w Krakowie). Kuratorzy omówią około 10 publikacji. 

Prezentacja odbędzie się na Facebooku Riga Photomonth.

 


www.fotofestiwal.co

www.photomonth.com

www.tiff.wroc.pl

 

Organizatorzy: Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Festiwal TIFF we Wrocławiu.

 

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partnerzy

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017